لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

گزیده روزنامه های شنبه ۲٦ بهمن در ايران


۶۳۰ میلیارد دلار، میزان واردات در ۳۰ سال گذشته

روزنامه سرمایه طی گزارشی به نقل از «رییس کل گمرک ایران» می نویسد: در ۳۰ سال گذشته، میزان واردات کشور ۶۳۰ میلیارد دلار و میزان «صادرات غیر نفتی ایران» ۱۲۶ میلیارد دلار بوده است.

به گفته اردشیر محمدی، در سال ۱۳۵۷، رقم واردات ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده که این رقم در سال ۱۳۸۶ به ۴۷ میلیارد دلار افزایش یافته است.به گفته این مقام دولتی، حجم صادرات غیر نفتی ایران از سال ۱۳۸۴ تاکنون، ۶۰ میلیارد دلار بوده است.

درخواست ۳۰۰ میلیارد تومانی برای انسداد مرزها

روزنامه آفتاب یزد به نقل از« ‌رییس پلیس مرزبانی نیروی انتظامی» می نویسد ۱۰۰ منطقه که به گفته وی « نقطه ‌فعالیت اشرار» هستند، در خاک پاکستان شناسایی شده است. ‌ به نوشته آقتاب یزد، قاسم رضایی،‌رییس پلیس مرزبانی نیروی انتظامی، از دولت پاكستان خواسته هر چه سریع‌تر ‌«اقدامات عملی» خود را برای جلوگیری از فعالیت این افراد در خاك پاکستان آغاز كند.

این مقام انتظامی همچنین از مجلس و دولت خواسته اعتبار انسداد مرزها را تامین کنند. وی میزان این اعتبار را معادل «۳۰۰ میلیارد تومان» اعلام کرده است.

اعتبار خرید تجهیزات بیمارستانی ۳۰۰ میلیارد ریال کاهش یافت

روزنامه قدس از کاهش اعتبار خرید «تجهیزات مورد نیاز بیمارستان ها» در سال ۱۳۸۸ خبر می دهد. به گفته «معاون امور مجلس وزارت بهداشت»، این کاهش رقمی معادل ۳۰۰ میلیارد ریال است که از بودجه وزارت بهداشت کسر شده است.

به گفته «حسن امین لو»، اعتبارات ورود تجهیزات بیمارستانی در سال آینده در حالی ۹۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است که در سال جاری این رقم ۱۲۰ میلیارد تومان بوده است.

بازنگری در طرح «امنیت اجتماعی»

روزنامه دنیای اقتصاد، به انتشار دستور محمود احمدی نژاد،رییس‌جمهوری اسلامی به صادق محصولی، وزیر کشور پرداخته که خواستار «بازنگری طرح امنیت اجتماعی» شده است.

به نوشته این روزنامه، این دستور تحت عنوان «توصیه‌های ویژه در زمینه فعالیت شورای فرهنگی اجتماعی» صادر شده و «رسما» به وزیر کشور ابلاغ شده است. دنیای اقتصاد می نویسد: «رییس‌جمهوری طی نامه‌ای به وزیر كشور از نحوه برخوردهای خیابانی با جوانان انتقاد كرده است».

در بخش دیگری از این خبر آمده است، دستور بازنگری در طرح امنیت اجتماعی در حالی صادر می شود كه چندی پیش صادق محصولی، وزیر كشور به صراحت از نحوه اجرای طرح امنیت اجتماعی انتقاد كرد و خواستار بازنگری در اجرای آن شد، اما «سردار رادان» بلافاصله به آن واكنش نشان داد و اعلام كرد «طرح امنیت اجتماعی با قوت ادامه پیدا خواهد كرد».

دنیای اقتصاد می نویسد ظاهرا به دنبال این مباحث بود كه محمود احمدی نژاد رسما وارد ماجرا شد و دستور بازنگری در اجرای طرح امنیت اجتماعی را صادر كرد.

XS
SM
MD
LG