لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۲

رییس جمهوری آمریکا به بازماندگان قربانیان سقوط یک هواپیمای مسافری تسلیت گفت


پرزیدنت باراک اوباما می گوید سقوط یک هواپیمای مسافری در ایالت نیویورک که ۵۰ تن را کشت، « شکنندگی زندگی و ارزشی را که هر روز دارد بیاد ما می آورد.»

آقای اوباما امروز، جمعه، به کسانی که دوستان و اعضای خانواده خود را زمانی که هواپیما بر روی خانه ای در نزدیکی بوفالو سقوط کرد و آتش گرفت از دست دادند، تسلیت گفت.

رییس جمهوری اظهار داشت یکی از کسانی که کشته شد «بورلی اکرت» بود، که درست چند روز پیش با او در کاخ سفید ملاقات کرد. آقای اوباما گفت اکرت شوهرش را در حملات تروریستی سپتامبر ۲۰۰۱ از دست داد، و عازم شرکت در مراسم زاد روز او و اعلام تعیین یک بورس تحصیلی به یاد شوهرش بود.

در سقوط هواپیما همچنین « آلیسون د فورژ» یک فعال برجسته حقوق بشر و کارشناس رواندا کشته شد.

فرماندار نیویورک حادثه را یک « روز تراژیک در تاریخ نیویورک» نامید و گفت حمایت از خانواده های قربانیان سرشار است.

در این میان، تحقیقگران فدرال در صحنه سقوط یک هواپیمای مسافری در نزدیکی بوفالو، در ایالت نیویورک، حضور دارند.

تحقیقگران فدرال در صحنه سقوط یک هواپیمای مسافری در نزدیکی بوفالو، در ایالت نیویورک، حضور دارند.

مقامات می گویند هواپیمای دو موتوره متعلق به خطوط هوایی کنتیننتال، از فرودگاه نیوآرک، در نیوجرسی برخاسته بود، و زمانی که ناگهان در یک محله مسکونی در حومه بوفالو سقوط کرد، فقط چند دقیقه تا فرودگاه فاصله داشت.

این حادثه شامگاه پنجشنبه روی داد و به گفته مقامات ۴۴ مسافر، چهار خدمه و یکی از ساکنان خانه ای که هواپیما به آن برخورد کرد از جمله کشته شدگان بودند. مقامات می گویند یک زن و یک کودک در داخل خانه زخمی شدند.

مسئولان اورژانس می گویند نشت گاز از لوله ای در محل به شعله های آتش دامن می زند و آنها انتظار ندارند تحقیقگران تا چندین ساعت دیگر بتوانند جعبه سیاه را از کابین هواپیما بیرون بیاورند.

یک شاهد که هواپیما را هنگام پرواز از بالای اتومبیلش دید می گوید هواپیما اندکی پیش از آن که سقوط کند، به سرعت به طرف زمین در حرکت بود.

هواپیما هنگام برخورد به زمین منفجر شد، خانه را منهدم کرد و حریق عظیمی را موجب شد. مقامات می گویند حدود ۱۲ خانه در نزدیکی محل سقوط نیز تخلیه شدند.


گزارش های خبری حاکیست که هنگام سقوط هواپیما برف ملایمی می بارید. اما خلبان در تماس با برجهای مراقبت، در مورد وجود مشکلی در هواپیما حرفی نزد.

از اوت ۲۰۰۶ این نخستین بار است که یک هواپیمای مسافری در آمریکا سقوط می کند. درآن زمان ۴۹ نفر زمانی که هواپیمای حامل آنها دقایقی پس از برخاستن از فرودگاهی در لکسینگتون، در ایالات کنتاکی سقوط کرد، کشته شدند.
XS
SM
MD
LG