لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۹

گزیده روزنامه های دوشنبه ١۴ بهمن در ایران


کاهش شديد قيمت مواد مخدر در تهران

روزنامه اعتماد طی گزارشی به نقل از فروشندگان مواد مخدر، از کاهش شديد قيمت اين مواد در شهر تهران خبر داده و می نويسد:« اين قيمت ها به پايين ترين حد ممکن در ۱۰ سال گذشته رسيده است». به نوشته اين روزنامه، قيمت انواع مخدر به خصوص «ترياک» و «کراک» ظرف دو ماه گذشته در برخی نقاط شهر دست کم «۳۰درصد» و در برخی ديگر حتی تا «۶۰ درصد» کاهش يافته است.

در خبر اعتماد آمده است، همزمان با کاهش قيمت مواد مخدر، «کيفيت اجناس ارائه شده نيز به طرز محسوسی بهبود يافته است». هم اکنون ارزان ترين نوع ترياک در مناطق جنوبی شهر تهران به قيمت هر گرم ۴۰۰ تومان خريد و فروش می شود. اين قيمت در نقاط بالا شهر تهران از جمله «شهرک غرب» با کيفيت بسيار خوب، به گرمی ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان می رسد. در نواحی مرکزی و غربی تهران نيز قيمت ها بين ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان در نوسان است.

همچنين، «قيمت هرويين نيز بين ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان کاهش يافته است بطوريکه تا روز پنجشنبه در محله «هشت متری طوس» که يکی از مراکز اصلی توزيع مواد مخدر جنوب تهران به شمار می آيد، «هر بسته هرويين ۱۵۰۰ تومان، يک سوت شيشه هشت هزار تومان و کراک چهار هزار تومان معامله می شد. قيمت همين کالاها در حوالی ميدان ونک با کمی بهبود کيفيت به طور متوسط ۵۰۰ تا ۷۵۰ تومان افزايش را نشان می دهد».

افزايش کشف ۱۰۹ درصدی کراک در گلستان

روزنامه جمهوری اسلامی از افزايش ۱۰۹ درصدی کشف نوعی ماده مخدر به نام «کراک» در استان گلستان خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، فرمانده انتظامی استان گلستان اين افزايش در کشف کراک را نگران كننده دانسته است . به نوشته جمهوری اسلامی، « حميد عطايی » تغيير نوع مصرف مواد مخدر از شيوه سنتی به صنعتی را «توطئه جديد دشمنان عليه جوانان كشور» عنوان کرده است.

قيمت برق پنج برابر می شود

روزنامه آفتاب يزد از «پنج برابر شدن قيمت برق» و « ۲۰ برابر شدن قيمت گازوييل» در بودجه سال آينده خبر می دهد. به گفته موسي‌الرضا ثروتی، از اعضای كميسيون برنامه و بودجه، «دولت در لايحه بودجه منابع حاصله از هدفمند كردن يارانه‌ها را ۸هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان پيش‌بينی كرده كه بر همين اساس، قيمت بنزين آزاد ۴۰۰ تومان در هـر لــيـتـر و گـازوئــيـل ۲۷۰ تـا ۳۵۰ تـومـان پـيش بينی شده است.»

به گفته اين عضو کميسيون برنامه و بودجه قيمت نفت كوره ۱۶۰ تا ۲۰۰ تومان ، نفت سفيد ۲۷۵ تا ۳۱۵ تومان و همچنين قيمت گاز مايع ۱۵۰ تا ۲۰۰ و قيمت گاز طبيعی غير نيروگاهی ۷۵ تا ۱۳۰ تومان پيشنهاد شده است.

همچنين قيمت پيشنهادی دولت در بودجه ۱۳۸۸ برای برق ۸۰ تا ۱۰۰ تومان در هر كيلووات‌ساعت تعيين شده است.

به نوشته روزنامه آفتاب يزد، قيمت گازوئيل ۱۶/۵ تومانی به ۲۵۰ تا ۳۵۰ تومان مي‌رسد، يعنی رشدی به طور متوسط درحدود ۲۰ برابر خواهد داشت و برق از كيلوواتی ۱۶ به ۸۰ تا ۱۰۰ تومان مي‌رسد يعنی رشدی درحدود ۵ برابر. آفتاب يزد می نيوسد:«اكنون كه مردم با بنزين آزاد كنار آمده‌اند دولت سعی دارد بقيه حامل ها را نيز مانند بنزين عرضه كند.»

احتمال کانديداتوری مصطفی پور محمدی، عامل خودسانسوری وی

روزنامه قدس از احتمال کانديداتوری مصطفی پورمحمدی، «رييس سازمان بازرسی کشور» خبر داده و می نويسد به دليل اينکه احتمال کانديداتوری اش وجود دارد، بيشتر از پيش اظهارات خود را سانسور می کند.

به نوشته روزنامه قدس،مصطفی پورمحمدی همچنين گفته است «قانون سازمان بازرسی برای اطلاع رسانی از اقدامات اين سازمان چندان روشن نيست.»XS
SM
MD
LG