لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۶

گزارش: سخنرانی سالانه اوباما در کنگره خواهد بود


پرزیدنت باراک اوباما قرار است در ماه آینده میلادی به ایراد یک سخنرانی به سبک سخنرانی های سالانه رؤسای جمهوری آمریکا بپردازد. رئیس جمهوری این سخنرانی را در کنگره آمریکا ایراد خواهد کرد.

روز جمعه رابرت گیبز، مشاور مطبوعاتی رئیس جمهوری و سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد که پرزیدنت اوباما در جلسه مشترک کنگره آمریکا سخنرانی خواهد کرد اما افزود که هنوز تاریخ این سخنرانی مشخص نشده است. " رابرت گیبز" اما با بذله گوئی افزود که آنان تلاش دارند که این سخنرانی مصادف با زمان برنامه " رقص با ستارگان" باشد.

" رقص با ستارگان" یک برنامه بسیار موفق تلویزیونی است که اخیراً از شبکه سراسری تلویزیونی ای. بی. سی اجرا میشود. در این برنامه پر طرفدار، ستارگان مشهور سینما یا تلویزیون در برنامه های رقص دو نفری شرکت میکنند.

و اما این نوع سخنرانی برای رؤسای جمهوری ای که تازه وارد کاخ سفید شده اند، تقریباً یک سنت است.

بیل کلینتون و جورج دابلیو. بوش رؤسای جمهوری پیشین آمریکا بلافاصله پس از آن که کار خود را در کاخ سفید آغاز کردند سخنرانی های مشابه ای را ایراد کرده و در آن برنامه های آتی خود را به آگاهی مردم آمریکا رساندند.

رونالد ریگان نیز پس از آن که کار خود را به عنوان رئیس جمهوری آمریکا آغاز کرد، به ایراد یک سخنرانی پرداخت و در آن از طرح ترمیم اقتصادی خود سخن گفت.

پرزیدنت اوباما که حتی پیش از ادای سوگند ریاست جمهوری آمریکا برنامه خود را در چهارچوب تلاش هائی برای بهبود بحران اقتصادی آمریکا شروع کرده بود، بلافاصله پس از شروع کارش در مقام رئیس جمهوری آمریکا در صدد آنست که با همکاری دموکرات ها و جمهوری خواهان در کنگره حمایت لازم را برای تصویب بسته مشوق های پیشنهادی خود بدست آورد.

پرزیدنت اباما هشدار داده است که اگر بودجه ۸۲۵ میلیارد دلاری کمک های پیشنهادی تصویب نشود؛ بیکاری حتی ممکن است به در صد دو رقمی نیز افزایش یابد.

رئیس جمهوری آمریکا مشکل را چنین توجیه میکند: " بحرانی که تا به حال بی سابقه بوده است، اقدام بی سابقه ای را طلب میکند.

XS
SM
MD
LG