لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

بليت هواپيما در ايران ۱۵درصد گران شد


روزنامه ابرار از گران شدن بلیت هواپیما در ایران خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، سرانجام پس از ماه ها بحث بر سر اما و اگرهاى افزايش قيمت بليت هواپيما و درخواست شركت هاى هواپيمايى براى اين افزايش، بلیت هواپیما در ایران ۱۵ درصد افزایش یافت.

ابرار می نویسد شرکت های هواپیمایی یک سال پیش خواستار افزايش ۳۰ درصدى قيمت بليت هواپيما بودند. على يارى دبير انجمن شركت هاى هواپيمايى گفته است نرخ بليت هواپيما در پرواز هاى داخلى از ۲۴ دى ماه اجرا می شود. وی اين رقم را نسبت به افزايش هزينه هاى تمام شده بسيار ناچيز دانست.

به گفته این مقام مسوول، اين افزايش از ۲۳ دى ماه توسط شوراى عالى هواپيمايى تصويب می شود.

دبير انجمن شركت هاى هواپيمايى همچنین گفت «تورم بيش از ۲۰ درصدى، افزايش سنواتى دستمزدها، تشديد حجم تحريم با افزايش هزينه ها به دليل استفاده از كانال هاى غيرمستقيم براى تهيه قطعات هواپيما، افزايش هزينه سيستم هاى بانكى خارجى و همچنين قيمت اجاره هواپيما و افزايش هزينه تعمير و نگهدارى هواپيما و موتور هواپيما در خارج از كشور هزينه تمام شده را نسبت به سال گذشته بسيار افزايش داده است.»

به نوشته ابرار، قيمت اجاره هواپيماى توپولوف كه سال گذشته به طور معمول هزار و ۲۰۰ دلار به ازاى هر ساعت پرواز پرداخت مى شد امسال به هزار و ۹۰۰ دلار رسيده است كه هزينه تمام شده با قيمت بليت هواپيما تطابق ندارد.

XS
SM
MD
LG