لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۶

مقامات سازمان ملل توضیح اسراییل را در مورد گلوله باران نیروهای آن سازمان رد کردند 


مقامات سازمان ملل متحد توضیح اسراییل را که نیروهای آن مجمع سازمان ملل متحد درشهر غزه را به این دلیل گلوله باران کردند که ستیزه گران از داخل آن تیراندازی می کردند، رد می کنند.

آنها می گویند گلوله ها، که سه نفر را مجروح کرد، ظاهرا فسفر سفید بود که می تواند موجب سوختگی شدید شود. صدها نفز برای فرار از حمله اسراییل به مجتمع پناه برده اند.

گلوله های اسراییل همچنین به یک بیمارستان و ساختمانی که در آن رسانه های خارجی دفتر دارند اصابت کرد. چندین خبرنگار زخمی شدند. کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید حدود ۱۰۰ بیمار و کارکنان پزشکی در آنچه کمیته آنرا آتش مستقیم اسراییل به بیمارستان می نامد با خطر روبرو بودند.

تانک های اسراییل امروز، پنجشنبه، به مناطق بیشتر از شهر غزه وارد شدند و موجب شدند هزاران نفر از خانه هایشان فرار کنند و بسیاری در ساختمان های بلند بدام افتادند.

اسراییل می گوید هدف از حمله این است که حماس از شلیک راکت بداخل اسیراییل بازداشته شود. امروز، پنجشنبه، حداقل ۱۵ راکت به جنوب اسراییل پرتاب شد، و حداقل ۵ نفر مجروح شدند.

وزیر امور خارجه اسراییل در پی گفت و گو با دبیر کل سازمان ملل متحد در بین المقدس عملیات جاری را جنگ علیه ترور نامید و گفت اسراییل از خود دفاع می کند.

مقامات فلسطینی می گویند از زمان آغاز حمله اسراییل بیش از یک هزار نفر کشته شده اند، رییس آژانس کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، گفت ۳۲۰ نفز از قربانیان کودک بودند. وی اظهار داشت ۱۵۰۰ کودک مجروح شده اند. سیزده اسراییلی، از جمله سه غیر نظامی نیز کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG