لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۷

تيم ملی ايران بدون لژيونر ها - چين جوان را با نتيجه ٣ بر يك شكست داد


تيم ملی فوتبال ايران در ديداری که برای آمادگی در رقابتهای مقدماتی جام جهانی، در برابر تيم ملی چين انجام داد ٣ بر يك به پيروزی رسيد. در اين بازی كه ساعت ١٥ روز جمعه در ورزشگاه صد هزار نفری آزادی و در حضور تنها ٢ هزار تماشاگر برگزار شد، تيم ملی ايران در نخستين مسابقه به مربيگری روته مولر آلمانی موفق شد با گل ٧ آرش برهانی در دقيقه ٢٠ ، کريم باقری در دقيقه ٢٧ و مازيار زارع در دقيقه ٧٠ (از روی نقطه پنالتی) چين را مغلوب نمايد.

همچنين در نيمه دوم اين مسابقه دوستانه هونگ بوئن در دقيقه ٦٥ تک گل تيم چين را به ثمر رساند. ضمن آنكه كريم باقری ده دقيقه پس از بثمر رساندن گل دوم ايران آسيب ديد و با محمد نوری تعويض شد. سرمربی تيم فوتبال چين يين تای شينگ در پايان اين بازی گفت که تيم ما با تركيبی از بازيكنان جوان به ايران آمد و اين همان تيمی است که برای جام جهانی ٢٠١٤ آماده می شود. ضمن آنكه در اين ديدار بازيکن ما که در تيم های اروپايی بازی می کنند را در اختيار نداشتيم ولی ديگر بازيکنان ما همان باريكنانی هستند كه در برابر تيم سوريه به ميدان خواهند رفت. همچنين در پايان بازی تدارکاتی تيم های ملی ايران و چين علی دايی سرمربی ايران در جمع خبرنگاران گفت: ترسی از نبود لژيونرها نداريم و در نبود آنان هم بازيها را به خوبی برگزار میکنيم .

سرمربی تيم فوتبال ايران دايی در مورد اينكه تيم چين - تيم اصلی خود را برای مسابقات جام ملتهای آسيا نفرستاده است- گفت:ما رسم داريم که پيروزی ها را کمرنگ و شکست ها را بزرگ کنيم که اين کار درستی نيست . تيم ملی چين با بازيکنان اصلی خود به ايران آمده بود و بازيکنانمان موفق شدند با ارائه يک بازی خوب و هماهنگ به پيروزی برسند. وی با ابراز اين مسأله كه ما بايد با تشويق بازيکنانمان آنان را برای بازيهای بعدی حمايت کنيم گفت : بازی دوستانه مقابل چين به ديدارهای آينده ما مقابل سنگاپور، تايلند و کره جنوبی کمک کرد و بايد به اين نکته توجه داشت که در آينده با تيم قدرتمند دنيا بازی نداريم که بخواهيم با چهار تيم برتر دنيا بازی دوستانه بر گزار کنيم و امکان اين را هم نداريم. وی افزود: بازيهای دوستانه ايران در تقويم فدراسيون بين المللی فوتبال نيامده است ، بهمين علت- تيم های خارجی که بازيکنان ايرانی را در اختيار دارند می توانند اجازه حضور آنان ر ا برای اين بازيها ندهند ولی ما دعوتنامه آنان برای حضور در اردو و بازيهای تيم ملی ارسال كرديم.

سرمربی تيم ملی فوتبال درباره اقامت روته مولر و سوال پروازی بودن اين مدرس فوتبال نيز گفت: روته مولر به ايران آمده است که به تيم ملی کمک کند و تا زمانی که به وی نياز داريم ايران؛ را ترک نخواهد کرد. ملی پوشان ايران در بازی مقابل چين- سيد مهدى رحمتى، سيد جلال حسينى،هادى عقيلى، حسين كعبى (ميثم بائو)، حسن اشجارى (ستار زارع)، مازيار زارع، مجيد غلام نژاد (خسرو حيدرى)كريم باقر ى (محمد نورى)، ، محمدرضا خلعتبرى(احسان حاج صفى)، آرش برهانى (سيدمهدى سيدصالحى) و غلامرضا رضايى تيم ملى ايران در مسابقات مقدماتی جام ملتهاى آسيا روز چهارشنبه ١٤ام ژانويه برابر با ۲۵ ام دىماه در تهران ميزبان تيم ملی سنگاپور است و دو هفته پس از آن به ديدار تيم فوتبال تايلند خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG