لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۱

باران شدید و بهم خوردن فرصت عکسبرداری از رؤسای جمهوری آمریکا در باغچه گل سرخ کاخ سفید


در برنامه ای از پیش تعیین شده قرار بود برای نخستین بار طی ۲۷ سال اخیر رؤسای جمهوری آمریکا در باغچه گل سرخ کاخ سفید گرد هم آیند که باران شدید واشنگتن آن را بهم زد. پیش از آن کاخ سفید اعلام کرده بود که جیمی کارتر، جورج بوش پدر و بیل کلینتون رؤسای جمهوری پیشین و همچنین باراک اباما رئیس جمهوری منتخب آمریکا به دعوت جورج دابلیو. بوش رئیس جمهوری فعلی نهار را در کاخ سفید صرف خواهند کرد، اما پیش از آن در ساعت ۱۲ ظهر در جمع نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی برای یک فرصت عکسبرداری در باغچه گل سرخ کاخ سفید حضور خواهند یافت.

اما در ساعت هشت و نیم بامداد روز چهارشنبه دفتر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد انجام این برنامه در باغچه گل سرخ به مناسبت ریزش باران شدید منتفی شده و به دفتر کار رئیس جمهوری انتقال یافته است.

دینا پرینو سخنگوی کاخ سفید بامداد روز چهارشنبه گفت آخرین باری که رؤسای جمهوری آمریکا گرد هم آمده بودند، در هشتم ماه اکتبر سال ۱۹۸۱ میلادی بوده است. در آن روز سه رئیس جمهوری در قید حیات آمریکا یعنی پرزیدنت نیکسون، پرزیدنت فرد و پرزیدنت کارتر با رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا ملاقات کردند. این ملاقات قبل از عزیمت به مصر برای شرکت در مراسم بخاک سپاری انور سادات رئیس جمهوری مصر بوده است.

روز چهارشنبه پرزیدنت بوش قبل از صرف نهار بطور جداگانه با باراک اباما رئیس جمهوری منتخب آمریکا ملاقات و گفتگو کرد. این ملاقات حدود نیمساعت بطول انجامید.

دینا پرینو سخنگوی کاخ سفید همچنین در باره برنامه پرزیدنت بوش در روزی که مراسم سوگند باراک اباما انجام خواهد شد، گفت پرزیدنت بوش پس از شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید به پایگاه نظامی " اندرو"* رفته و از آنجا عازم میدلند در تکزاس خواهد شد. آقای بوش سپس در مراسم خوشآمدی که هنگام ورود وی برگزار میشود؛ شرکت خواهد کرد.

روز بیستم ماه ژانویه، یعنی روزی که مراسم سوگند آقای اباما انجام میشود، آخرین روز ریاست جمهوری پرزیدنت بوش بعنوان چهل و سومین رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود.

*Andrews Air Force Base

XS
SM
MD
LG