لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۸

گزارش: رئیس جمهوری فرانسه و نقش صندوق بین المللی پول در نظارت بنیادهای مالی جهان


رئیس جمهوری فرانسه که برای شرکت در دومین نشست مشترک اتحادیه اروپا و برزیل به همراه همسرش کارلا برونی سارکوزی به ریو دو ژانیرو رفته است، برزیل را به مناسبت گسترش آگاهی ها در باره حفاظت محیط زیست در جهان ستود و گفت مایل است تعهد خویش را در مقام ریاست دوره ای اتحادیه اروپا در مورد همفکری بیشتر در منطقه به همتای برزیلی اش اعلام کند.

رؤسای جمهوری فرانسه و برزیل بر همکاری مشترک خود برای خروج از بن بست اقتصادی کنونی تاًکید کردند.

آخرین نشست کشورهای معروف به گروه ۲۰ در پانزدهم ماه نوامبر گذشته در واشنگتن تشکیل شد. شرکت کنندگان که عبارت بودند از گروه کشورهای توسعه یافته و آنانی که در مرز صنعتی شدن قرار دارند، متعد شدند که در شکوفائی مجدد اقتصاد جهانی تلاش کنند.

آقای سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه در دیدار خود با همتای برزیلی اش گفت امیدوار است که اتحادیه اروپا و برزیل هنگام شرکت خود در کنفرانس لندن که در ماه آوریل آینده تشکیل خواهد شد، با یک دیدگاه مشترک برای نقش آینده صندوق بین المللی پول شرکت کنند. رئیس جمهوری فرانسه گفت که این نقش، نقش ناظر بر سیستم بنیادهای مالی جهان خواهد بود.

نیکلا سارکوزی رئیس جمهوری فرانسه همچنین روز سه شنبه در ریو دو ژانیرو در دیداری با "لولا دا سیلوا" همتای برزیلی خود چندین قرارداد تسلیحاتی را معادل مبلغ ۱۱ میلیارد یورو امضاء میکند. از جمله این قراردادها فروش تکنولوژی تسلیحاتی فرانسه برای کمک به برزیل در زمینه ساخت ۴ زیر دریائی خواهد بود.

رئیس جمهوری برزیل روز دوشنبه در پیام هفتگی رادیوئی خود به مردم گفت برزیل خواهان آنست که صنایع تسلیحاتی خود را برای پاسداری از مراکز نفتی اش که در خارج از سواحل آن کشور قرار دارد؛ مدرنیزه کند.

" حوزه مانوئل بروسو" رئیس کمیسیون اروپائی نیز که به همراه رئیس جمهوری فرانسه در این نشست شرکت کرده است به سهم خود تلاش برزیل را در زمینه حفاظت از محیط زیست ستود وگفت برزیل انرژی تمیز را مصرف میکند و محصولات این کشور یکی از پاکترین ها در بازارهای عمده جهان است.

" لولا دا سیلوا" رئیس جمهوری برزیل آمادگی خود را بارها برای کمک به کم کردن گازهای گلخانه ای در جهان اعلام داشته و به حل این مشکل در برزیل و در بازارهای جهانی متعهد شده است.XS
SM
MD
LG