لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۶

مدير عامل شرکت ملی نفت ايران: برداشت ۹ برابری رقبای ايران از ميادين نفت و گاز خليج فارس


روزنامه سرمايه از برداشت بيشتر رقبای ايران از ميادين نفت و گاز خليج فارس می نويسد. به گفته مدير عامل شرکت ملی نفت ايران، سيف الله جشن ساز گفته است کشور های حاشيه خليج فارس «۹ برابر» بيشتر از ايران از مخازن گاز و نفت خليج فارس برداشت می کنند.

به نوشته اين روزنامه، مدير عامل شرکت ملی نفت ايران همچنين گفته است در آمد نفتی ايران از ابتدای سال جاری خورشيدی تا کنون، حدود ۶۱ ميليارد دلار بوده است. در همين حال، اين مقام وزارت نفت گفته در همين مدت ايران ۳/۶ ميليون تن بنزين و ۱/۸ ميليون تن گازوئيل وارد کشور کرده است.

از سوی ديگر روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از يک سخنگوی اتحاديه اروپا می نويسد اتحاديه اروپا از گاز ايران در خط لوله ناباکو استفاده نخواهد کرد. به نوشته جمهوری اسلامي، اين سخن در حالی مطرح می شود که دولت ايران اعلام کرده قصد دارد گاز خود را از طريق خط لوله ای «مستقل» به اروپا منتقل کند.

جمهوری اسلامی می نويسد ايران بر اساس توافق های صورت گرفته با ترکيه، گاز خود را از طريق خط لوله ای مستقل به نام «پارس» به اروپا صادرمی کند که احداث آن ۶ ميليارد دلارهزينه خواهد داشت و طول آن ۳۳۰۰ کليومتر خواهد بود. به نوشته اين روزنامه، «پارس» می تواند رقيبی برای خط لوله ناباکو باشد.XS
SM
MD
LG