لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۵

اوباما ميگويد حاضر است به ايران برای متوقف کردن برنامه اتمی مشوق های اقتصادی بدهد


باراک اوباما رئيس جمهوری منتخب آمريکا ميگويد وی آماده است به ايران برای متوقف ساختن برنامه اتمی اش مشوق هائی اقتصادی عرضه کند. با اينحال آقای اوباما امروز، يکشنبه، هشدار داد جامعه بين المللی می تواند تحريم ها را درصورت امتناع ايران سخت تر کند.

رئيس جمهوری منتخب آمريکا گفت آمريکا و متحدانش حاضرند با دولت ايران مستقيما مذاکره کنند و به آن در باره مسئله، امکان انتخابی صريح و روشن بدهند.

در همين حال کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا امروز گفت ديپلماسی با ايران کماکان بهترين راه است، هرچند که تهران به خواست های جامعه بين المللی عمل نکرده است.


آمريکا ايران را به تلاش برای ساختن تسليحات اتمی متهم کرده است. ايران تاکيد ميکند که برنامه اتمی اش برای مقاصد صلح آميز است و ميگويد از تلاش برای توسعه تکنولوژی اتمی دست بر نميدارد.

روز شنبه محمد البرادعی رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی به روزنامه لس آنجلس تايمز گفت جهان يک اينچ هم در جهت جوابگوئی به مسائل ناشی از برنامه اتمی تهران پيش نرفته است. البرلدعی گفت تحريم ها به ايران در سخت کردن مواضع اش کمک کرده است. وی همچنين گفت ايرانيانی که از کادر رهبری کنونی متنفرند از رژيم حمايت ميکنند زيرا احساس ميکنند کشورشان محاصره شده است.

ايران امروز، يکشنبه، از آزمايش موشکی جديد در جريان يک مانور دريائی شش روزه در دريای عمان خبرداد.

راديوی دولتی ايران گفت مقامات نظامی يک موشک با برد متوسط را اواخر وقت روز شنبه از يک کشتی جنگی در آبهای نزديک به ساحل ايران و پاکستان شليک کردند.

ايران شروع مانور بزرگ دريائی خود را هفته گذشته اعلام کرده بود.

XS
SM
MD
LG