لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۸

گزارش: مقامات هند از  رئیس جمهوری روسیه استقبال کردند


در حالی که بیش از حدود یک هفته از فاجعه تروریستی مومبای (بمبئی سابق) نمی گذرد، امروز جمعه نخست وزیر و مقامات هند در دهلی نو از دیمیتری مدودف رئیس جمهوری روسیه استقبال کرده اند.


دیمیتری مدودف رئیس جمهوری روسیه پس از برگزاری مراسم استقبال رسمی مذاکرات خود را با مقامات ارشد دولت هند درباره بهبودی روابط دو کشور شروع کرد. رهبران روسیه و هند درباره امنیت بین المللی و بحران اقتصاد جهانی با یکدیگر گفتگو کردند.
استقبال رسمی از رئیس جمهوری روسیه در قصر ریاست جمهوری هند در دهلی نو صورت گرفت. وی همچنین با برگ های گل سرخ از آرامگاه مهاتما گاندی رهبر استقلال هند دیدار کرد.


روسیه قرار است در ساخت چهار مرکز انرژی اتمی به هند کمک کند. علاوه بر آن روسیه در پیشرفت برنامه فضایی هند نیز با آن کشور همکاری خواهد کرد. رهبران هند و روسیه روز جمعه قراردادهای لازم را در این زمینه ها در دهلی نو امضاء کردند.
هند اخیراً قراردادهایی را در زمینه همکاری انرژی هسته ای با فرانسه و آمریکا نیز به امضاء رسانده است.


رهبران هند و روسیه همچنین در باره حادثه تروریستی هفته گذشته در بمبئی با یکدیگر گفتگو کردند. آقای سینک نخست وزیر هند می گوید هنوز کارهای فراوانی وجود دارد که دو کشور میتوانند مشترکا در زمینه توسعه صلح جهانی انجام دهند. رییس جمهوری روسیه قبل از ورود به هند گفت روسیه آماده است برای تحقیق درباره حمله های تروریستی اخیر با هند همکاری و به مبارزه علیه تروریسم در سراسر جهان کمک کند. دیمیتری مدودوف رییس جمهوری روسیه همچنین گفت آماده است تا بر همکاری های خود در زمینه نظامی با هند بیفزاید.

XS
SM
MD
LG