لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۰

رایس: پاکستان به مبارزه با تروریسم پای بند است


وزیرامور خارجه آمریکا می گوید پاکستان بر تصمیم خود به نبرد با تروریسم و تعقیب کسانی که حملات تروریستی مرگبارهفته پیش در مومبای( بمبئی سابق) را سازمان دادند، تاکید گذاشته است.

کاندولیزا رایس دیدار روز پنجشنبه با رهبران پاکستان در اسلام آباد را " رضایتبخش" نامیده است و می گوید رئیس جمهوری و نخست وزیر پاکستان قول دادند از تحقیق درباره حملات حمایت کنند. خانم رایس همچنین از پاکستان و هند خواست برای کمک به جلوگیری از حملات بیشتر با یکدیگر همکاری کنند.

پیشتر، وزیر امور خارجه آمریکا از پاکستان خواست پاسخی محکم به حملات بدهد. دفترآصف علی زرداری رییس جمهوری پاکستان می گوید او به رایس اطمینان دادعلیه هر کسی در پاکستان که در حملات مومبای دخالت داشت، قاطعانه عمل خواهد کرد. زرداری همچنین در بیانیه ای می گوید پاکستان اجازه نخواهد داد ازآن کشور برای اقدامات تروریستی استفاده شود. رایس پس از گفت وگو با مقامات هند در روز چهارشنبه به پاکستان رفت.

شش شهروند آمریکائی در میان بیس از ۱۷٠نفری بودند که در حملات تروریستی در مومبای کشته شدند. مقامات هند گروه ستیزه گر لشکر طیبه مستقر در پاکستان را متهم می کنند که با حمله ارتباط داشت، و می گویند آنها تردید ندارند که مهاجمان از پاکستان آمدند. درحالی که وزیر امور خارجه آمریکا از پاکستان دیدن می کرد، یک مقام نظامی ارشد آمریکا برای تشویق دو کشور به همکاری بیشتر در دهلی نو بسر می برد.

دریادار مایک مولن رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از مقامات هند بدلیل خویشتن داری و آمادگی برای همکاری با پاکستان در یافتن و مجازات مسئولان حملات تروریستی در مومبای سپاسگزاری کرد.

XS
SM
MD
LG