لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۴

گزيده روزنامه های چهارشنبه ۶ آذر در ايران


لغو كنسرتی دیگر

روزنامه سرمایه از لغو كنسرت یك بازیگر معروف ایران، خبر داده و می نویسد :«مهران مدیری قرار بود از یازدهم آذرماه در سالن اریکه ایرانیان به اجرای برنامه بپردازد که مجوز این برنامه در آخرین لحظات لغو شده است».

به نوشته این روزنامه او چندی قبل اعلام كرده بود كه اواسط آذرماه به اجرای کنسرتی در تالار وزارت کشور خواهد پرداخت

مهران مدیری، در نظر داشت در كنسرت خود به همراه گروه موسیقی دارکوب قطعاتی را در مایه های موسیقی محلی خراسانی و ایرانی اجرا کند.

به نوشته سرمایه، « دارکوب پیش از این نیز سابقه لغو برنامه را داشته است».


نظرسازی انتخاباتی

كارگزاران به نقل ازعبدالواحد موسوی لاری، وزیر كشور دولت خاتمی از انجام «نظرسنجی‌های جعلی توسط برخی كانون‌های قدرت» خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، اشاره موسوی لاری به ادعای نظر سنجی اخیر خبرگزاری رسمی دولت، ایرنا است كه اعلام كرد در نمایشگاه مطبوعات انجام داده و طی آن محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری كنونی در ایران را فرد دلخواه مردم در انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایران است.

به نوشته كارگزاران، موسوی لاری در این باره گفته: «این كارها مقدمه‌ چینی برای حوادث ناگوار آینده است.» موسوی لاری توضیحی درباره «حوادث ناگوار» نداده اما گفته «در صورت تداوم این روند طی روزهای آینده، پشت‌پرده آن را افشا خواهیم كرد.»

كاگزاران همچنین درباره نظر سنجی ایرنا در نمایشگاه مطبوعات می نویسد « به عقیده بسیاری از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران مستقل و اصلاح‌طلب اكثریت سوال‌شوندگان از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های دولتی بوده‌اند».


مرگ یك قلاده یوزپلنگ دیگر بر اثر تصادف

روزنامه اعتماد از مرگ یك قلاده یوزپلنگ در جاده گلستان خبر می دهد. گونه نادری از حیوانات حیات وحش كه نسل آن در ایران رو به انقراض است.

اعتماد می نویسد :« در پی برخورد یک دستگاه خودروی سواری عبوری با یک قلاده پلنگ در محل تفرجگاه گلستان در داخل پارک ملی، این پلنگ کشته شد.»

اعتماد با اشاره به وجود «اختلافات میان كارشناسان محیط زیست با مسوولان وزارت راه» می نویسد « این دومین سانحه بزرگ در یک ماه اخیر است که در جاده پارک ملی گلستان رخ می دهد».

به نوشته اعتماد: « یک ماه قبل نیز در همین جاده یک قلاده خرس در اثر برخورد با خودروهای عبوری کشته شد»


بازداشت بیش از ۲۰۰ نفر در كرج

روزنامه كیهان از دستگیری ۲۲۸ نفر در كرج به دست نیروی انتظامی خبر می دهد. این روزنامه كه از این تعداد تحت عنوان « اراذل و اوباش» یاد كرده، می نویسد

این افراد در اولین روز از اجراى طرح «انتظام بخشى نجات» در استان تهران دستگیر شده اند.

به گفته علیرضا اکبرشاهى رئیس پلیس استان تهران، این طرح در راستاى طرح ارتقاى امنیت اجتماعى انجام شده است. كیهان به نقل از این فرمانده انتظامی می نویسد:« در اجراى این طرح منطقه حصارک شهرستان کرج به عنوان پایلوت انتخاب شد و بیش از ۲۳۰ تیم عملیات پلیسى و بالغ بر یک هزار نیرو از اولین ساعات صبح دیروز کار دستگیرى و شناسایى را برعهده داشتند».

به گفته علیرضا اكبرشاهی بیشتر دستگیرشدگان، افراد معتاد و تهیه و توزیع کننده مواد مخدر هستند.

XS
SM
MD
LG