لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۶

بيش از يکصدنفر در حمله تروريستی به مناطق توريستی بمبئی کشته شدند


در یک حمله متشکل و سازمان یافته تروریستی به اماکن توریستی از جمله دو هتل مجلل و ایستگاه قطار در شهر مومبای (بمبئی سابق) هندوستان تا کنون صدو يکنفر تن کشته شده اند.

چندین تروریست با سلاح های اتوماتیک و نارنجک پس از چند حمله پی درپی مسلحانه به مناطق مختلف شهر مومبای، در دو هتل مجلل این شهر عده ای از جهانگردان غربی را به گروگان گرفتند.

بنا بر آخرین گزارش های پلیس و رسانه های هندی، تعداد کشته شدگان تا کنون به بیش از ۱۰۰ نفر رسیده است و بيش از ۲۸٧ تن نیز زخمی شده اند.

افراد مسلح ابتدا هتل های ۵ ستاره را مورد هدف حملات خود قرار دادند و سپس به به چند مکان عمومی دیگر از جمله یک رستوران، یک بیمارستان ، ایستگاه قطار، اداره پلیس و ساختمان ادارات مرکز اقتصادی شهر حمله ور شدند.

بنا بر گفته شاهدان عینی ، این حملات درساعات پایانی چهارشنبه شب آغاز شد و تا سحرگاه پنجشنبه هنوز ادامه داشته است . درحال حاضربنا برگفته آن روی، یکی از مقامات بالارتبه پلیس هندوستان حملات و درگیری افراد مسلح با پلیس همچنان ادامه دارد و در بخش هایی از شهر مومبای گروگان گیری و تسلط گروه تروریست ها بر این مناطق هنوز ادامه دارد.

بنا بر گزارش های رسیده «صدای انفجارهای پی درپی در هتل تاج محل وساختمان برج مجاور آن شنیده می شد و آتش سوزی عظیمی بر روی سقف این هتل به چشم می خورد.»

بنا برگزارش خبرگزاری رویتر، تروریست ها با پرتاب نارنجک از روی سقف هتل تاج محل از پیشروی نیروی های نظامی و پلیس جلوگیری می کنند. در گوشه و کنار اختمان های مجاور صدای فریاد و ضجه مردم ازمیان دود و آتش بلند است.

از سوی دیگر سربازان به طرف هتل اوبروی هجوم بردند که تروریست ها افراد بیشمار دیگری را نیز در آنجا به گروگان گرفته اند.

به گزارش روزنامه تایمز هندوستان تعداد زخمی شدگان در این وقایع به بیش از ۹۰۰ نفر در بیمارستان های مختلف شهر می رسد اما این ارقام تازه هنوز قابل تبيين نیست.

بنا بر گزارش مقامات دولتی ایالات متحده، تنها یکی از زخمی شدگان این حوادث از شهروندان آمریکایی بوده است.

تا کنون چهارفرد مظنون هنگام فرار از محل این حملات توسط پلیس و قوای نظامی کشته شده اند و دو فرد مسلح نیز در هتل تاج محل کشته شده اند.

بنا بر آخرین گزارش های رسانه های هند، گروه ناشناخته ای به نام مجاهدین دکن از طریق ایمیل وتماس با این رسانه ها، مسئولیت انجام این عملیات تروریستی را به عهده گرفته اند.

XS
SM
MD
LG