لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۳

ایران صاحب بهترین بازیكن فوتسال، بهترین تیم ملی فوتسال و بهترین فدراسیون سال شد


مراسم انتخاب برترین های فوتبال قاره آسیا در سال جاری میلادی، سه شنبه شب در شانگهای چین برگزارشد و در این مراسم، ایران سه عنوان بهترین بازیكن فوتسال، بهترین تیم ملی فوتسال و بهترین فدراسیون سال را بدست آورد.

وحید شمسایی در بخش انتخاب برترین بازیكن فوتسال به عنوان مرد سال آسیا دست یافت. در فهرست نهایی برای انتخاب بهترین بازیكن فوتسال آسیا مصطفی نظری از ایران و دایسوكه اونو از ژاپن نیز حضور داشتند. اما دربخش بهترین فوتبالیست ، سَرورجپاروف از ازبکستان عنوان مرد فوتبال سال را بخود اختصاص داد. همچنین ژاپن بهترین تیم ملی فوتبال آسیا در سال معرفی شد.

همزمان با برگزاری این مراسم ، در نشست لیگ حرفه ای آسیا، و در پی گزارشهای نهایی ناظران از وضع كشورها برای تعیین سهمیه ها AFC با سپردن چهار سهمیه باشگاهی به فوتبال ایران موافقت کرد. در پایان این نشست، كشورهای ایران، ژاپن، كره جنوبی، عربستان سعودی و چین، هرچهار سهمیه شركت در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را برای دو سال دریافت كردند.

بدین ترتیب تیمهای پرسپولیس ، سپاهان ، صبا باتری و استقلال تهران نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا خواهند بود.

و یک خبر دیگر از قهرمانی سانشوکاران ایران در برزیل:

سانشو کاران ایرانی با کسب هفت مدال طلا و نقره ؛ مقام قهرمانی رقابتهای بین المللی برزیل را به خود اختصاص دادند. در این رقابتها که با حضور ٨۰ تیم درشهرسائوپائولو برگزار شد تیم ایران با دریافت چهار مدال طلا و سه نشان نقره مقام قهرمانی را به دست آورد.

XS
SM
MD
LG