لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۶

دولت پاکستان حملات هواپیماهای بی سرنشين را بررسی می کند


وزیر دفاع پاکستان امروز، سه شنبه، اعلام کرد دولت در اوايل دسامبر برای بحث درباره سلسله حملات مظنون هواپیماهای بی سرنشین آمریکا علیه ستیزه گران در شمال غربی کشور جلسه ای تشکیل خواهد داد.

محمود احمد فرمانده نیروی هوايی امروز گفت ارتش پاکستان کاملا قادر است این گونه هواپیماهای بی سرنشین را متوقف کند، اما دولت باید در این مورد تصمیم بگیرد.

عقیده بر این است که ایالات متحده در دو ماه گذشته، حدود ۲۰ حمله موشکی علیه پایگاه های القاعده و طالبان در منطقه قبیله ای نیمه خودمختار، در مرز پاکستان دست زده است.

ایالات متحده پاکستان را برای تشدید نبرد با ستیزه گران درشمال غربی کشور زیر فشار گذاشته است، آمریکا این منطقه را پناهگاهی برای القاعده و جنگجویان مرتبط با طالبان تلقی می کند.

پاکستان به این حملات که ایالات متحده دست داشتن در آنها را نه تایید می کند و نه تکذیب، اعتراض کرده است و آنها را تجاوزی به حاکمیت کشور می داند.

در این میان، در ادامه خشونت، ارتش پاکستان می گوید سربازان در جریان نبردهای شبانه در شمال غربی کشور، شش ستیزه گر را کشتند.

به گفته مقامات، نبرد شامگاه دوشنبه در منطقه قبیله ای باجور در نزدیکی مرز افغانستان در گرفت، و تا بامداد امروز ادامه پیدا کرد.

در خشونتی دیگر مقامات پلیس امروز می گویند مردان مسلح ناشناس سه نفر را در شمال غربی کشور کشتند.

XS
SM
MD
LG