لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۰

با حمله مخالفان نخست وزیر تایلند به فرودگاه بین المللی پرواز هواپیماها متوقف شد


در تایلند، معترضین ضد دولتی به فرودگاه بین المللی اصلی کشور هجوم بردند، و مسئولان را ناچار ساختند پروازها را متوقف کنند.

مقامات فرودگاه جدید «سوارنابومی» می گویند صدها تظاهر کننده از صفوف پلیس گذشتند و پس از آن که مقامات سعی کردند با آنها مذاکره کنند، وارد ترمینال مسافری شدند.

اعضای اتحاد مردم برای دمکراسی می گویند آنها قصد دارند فرودگاه را تا زمانی که سوماچی وونگ ساوات، نخست وزیر، استعفا دهد بسته نگاهدارند.

محاصره فرودگاه در پی زد و خورد شدید در بامداد امروز، سه شنبه، صورت گرفت. در جریان درگیری، معترضین ضد دولت طرفداران دولت را در بزرگراه عمده ای در بانگکوک، پایتخت، دنبال کردند. دست کم پنج نفر زخمی شدند.

ویدیوهای تلویزیونی افرادی را که اعضای اتحاد مردم برای دمکراسی شناسايی شدند، در حال تیراندازی به سوی طرفداران دولت و تعقیب آنها در امتداد بزرگراه نشان می داد.

اعضای اتحادیه می گویند طرفداران دولت سنگ پرتاب کردند و آنها پاسخ دادند.

تصاویر تلویزیونی همچنین اعضای اتحادیه را که چاقویی روی گلوی راننده یک موتورسیکلت گذاشته بودند، و یک دوچرخه موتوری را خرد می کردند و آتش می زدند نشان داد.

اعضای اتحادیه از یک گردهمايی در فرودگاه قدیم بانگکوک باز می گشتند. در آنجا معترضین دفاتر موقت نخست وزیر را محاصره کرده اند. پس از آن که معترضین در ماه اوت مجتمع نخست وزیری را اشغال کردند، سوماچی دفتر کارش را به محل فروگاه قدیمی منتقل کرد.

مخالفان دولت به آنچه آن را «آخرین کوشش» برای برکناری سوماچی از قدرت می نامند، دست زده اند.

آنها او را متهم می کنند که عامل و کارگزار تاسکین شیناواترا نخست وزیر سابق است که در سال ۲۰۰۶ به اتهام فساد در یک کودتای نظامی برکنار شد.
XS
SM
MD
LG