لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۸

تساوی ۱-۱ تيم ملی فوتبال ايران برابر امارات


تيم ملی فوتبال ايران در مرحله مقدماتی رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۰ آفريقای جنوبی با گل تساوی بخش کريم باقری برابر تيم امارات به تساوی دست يافت. در اين ديدار كه در ورزشگاه آل مکتوم دبی و به قضاوت محمد صالح سوبختدين از مالزی برگزار شد دو تيم درپايان ۹۴ دقيقه تلاش به نتيجه تساوی يك بر يك رضايت دادند.
عبدالرحيم جمعه در دقيقه نوزده بازی تيم امارات را صاحب برتری کرد و كريم باقری در دقيقه ۸۱ با ضربه سر خود بازی را به تساوی کشاند.

تيم ايران با ترکيب سيد مهدی رحمتی، مهدی مهدوی كيا (مجيد غلام نژاد از دقيقه ۵۶ ) سيد جلال حسينی، پيروز قربانی، كريم باقری، ستار زارع ( مهرزاد معدنچی از دقيقه ۷۶ ) حسين كعبی، جواد نكونام، مسعود شجاعی، غلامرضا رضايی و وحيد هاشميان ( سيد مهدی سيد صالحی از دقيقه ۷۲ ) به ميدان رفت. گفتنی است درخشش رحمتی در درون دروازه ايران تاثير مهمی در كسب تك امتياز اين بازی برای ايران داشت. مهدی رحمتی در پايان بازی تيمهای امارات و ايران به عنوان بهترين بازيكن ميدان انتخاب شد.

تيم ملی فوتبال ايران روز ۲۳ بهمن ماه در چهارمين ديدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفريقای جنوبی در تهران به مصاف تيم كره جنوبی ميرود.

گفته ميشود ۶۰۰ بليط در ورزشگاه ايرانيان بين تماشاگران ايرانی تقسيم شد و ۴۰۰ بليت ديگر نيز برای نهادها و موسسات ايرانی امارات اختصاص يافت. بليط بازی ايران و امارات تا قيمت ۱۷۵ درهم نيز به فروش رسيد .نيمه دوم بازی ايران و امارات با حاشيه هايی همراه بود. پس از آنكه داور مسابقه در لحظات پايان بازی در صحنهای كه داور صحنه مشكوك به پنالتی را تمارض غلامرضا رضايی تشخيص داد، كادر فنی ايران به شدت به اعتراض پرداخت و حتی بهزاد غلامپور وارد زمين شد. در چند صحنه ديگر هم تصميمهای سوبيخيدين داور مالزيايی، با اعتراضهای شديد بازيكنان اماراتی روبهرو شد.

درديگر ديدارها تيم فوتبال استراليا با گل دقايق پايانی مارکو برشانو موفق شد در زمين بحرين به پيروزی دست يابد. در نخستين ديدار از هفته چهارم دور رفت مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ و از گروه اول، چهارشنبه شب تيم فوتبال استراليا در ورزشگاه ملی شهر منامه برابر تيم فوتبال بحرين با يک گل به پيروزی دست يافت. اين ديدار به قضاوت مسعود مرادی از ايران برگزار شد. مارکو برشانو در وقتهای تلف شده در دقيقه ۴+۹۰ گل برتری و ارزشمندی را برای استراليا به ثمر رساند. با اين پيروزی تيم فوتبال استراليا ۹ امتيازی شد و فاصله خود را با ساير تيم های اين گروه درصدر جدول رده بندی بيشتر کرد. بحرين هم با همان يک امتياز و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان جايگاه چهارم جدول اين گروه را از آن خود کرد.

XS
SM
MD
LG