لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۷

گزارش هنری: مایکل جکسون قصر نورلند خود را واگذار کرد


مایکل جکسون سوپراستار موسیقی پاپ آمریکا، سند مالکیت قصر نورلند خود در شمال لس آنجلس را به شرکتی که خود یکی از سهام داران آن است واگذار کرد.

جکسون قصرمسکونی خود را تحت عنوان تازه « سیکامور ولی رنچ» در اداره ثبت احوال سانتا باربارا، نزدیک ترین اداره قانونی به محل مسکونی سابق خود به ثبت رساند.

به این ترتیب مزرعه ۲۷۰۰ هکتاری مایکل جکسون با قبول بدهی های ۲۴ میلیون دلاری این خواننده توسط شرکت «سیکامور ولی رنچ» از روز پنج شنبه ۱۳ نوامبر دیگر یک ملک شخصی نیست، بلکه متعلق به یک شرکت سهامی خواهد بود.

بنا برگفته منبع مطلعی که خواسته است هویت او فاش نشود، مایکل جکسون و «کلنی کاپیتال» یکی از صاحبان شرکت «سیکامور ولی رنچ» در نظر دارند تا دست به یک مجموعه فعالیت های جنبی برای تجارت و ایجاد منافع بزنند.

قصر نورلند که پیشتر زمین بازی گلف بوده است در مناطق شراب کشی «لوس آلیوز» در شمال سانتا باربارا قرار دارد که در سال ۱۹۹۸ توسط مایکل جکسون خریداری شد و به صورت یک پارک تفریحی بازسازی شد اما هم اکنون مدت هاست که خالی از سکنه باقی مانده است.

پارک بزرگ قصرنورلند، با یک باغ وحش خصوصی، وسائل اسباب بازی به شیوه پارک های تفریحی چون «دیسنی لند»، با چرخ و فلک، اسب های گردون، حیوانات آب زی، یک اژدهای دروغین و ماشین هایی که برای سرگرمی به هم برخورد می کنند به شیوه یک جزیره کوچک برای زندگی آدم هایی که مانند «پیترپن» هرگز بزرگ نمی شوند، به دستور مایکل جکسون، برای او ساخته شد.

در سال ۲۰۰۶، ارزش قصر نورلند به مبلغ ۱۲۰ میلیون دلار برآورد شد اما بنا بر ارزیابی های مجله «فوربس» این کاخ فانتزی و ساختمان های جنبی آن دو برابر این مبلغ ارزش دارد.

از تاریخ ژوئن سال ۲۰۰۵ که مایکل جکسون به اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان زیر سن قانونی مورد محاکمه قرار گرفت و نهایتا از این اتهام تبرئه شد، تاکنون این خواننده وقت کمی را در خانه مسکونی خود در نورلند گذرانده است.

مایکل جکسون ۵۰ ساله که یکی از بزرگترین ستارگان موسیقی پاپ دهه ۸۰ میلادی به شمار می رود، در سال های اخیر خود را از انظار پنهان کرده است و از آنجایی که برادر او جرمین جکسون ساکن «دوبی» است، شایع شده که مایکل نیز در یکی از کشورهای عربی ناحیه زندگی می کند.

XS
SM
MD
LG