لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

جورج بوش در تماسی تلفنی پیروزی اوباما را به وی تبریک گفت


پرزیدنت بوش می گوید او در یک تماس تلفنی با باراک اوباما رییس جمهوری برگزیده، پیروزی وی را تبریک گفت و اظهار داشت مردم آمریکا پویایی دمکراسی آمریکا را به جهانیان نشان دادند.

پرزیدنت بوش بامداد چهارشنبه پنجم نوامبر در بیانیه ای در کاخ سفید گفت: «شب پیش، من مکالمه گرمی با باراک اوباما رییس جمهوری برگزیده داشتم. پیروزی چشمگیر او و سناتور بایدن را به آنها تبریک گفتم، و یاد آور شدم که می تواند روی همکاری کامل دولت من ، در حال انتقال به کاخ سفید حساب کند.

«من همچنین با سناتور جان مک کین صحبت کردم، و به او در مبارزه قاطعانه ای که همراه با پیلین، فرماندار آلاسکا انجام داد تبریک گفتم. مردم آمریکا همیشه سپاسگزار یک عمر خدمت جان مک کین به این ملت خواهند بود. و می دانم که او به ارائه خدمات عطیم به کشور ما ادامه خواهد داد.

« تمام آمریکائیان، بدون توجه به این که چگونه رای دادند، می توانند نسبت به تاریخی که دیروز ساخته شد احساس غرور کنند. در سراسر کشور، شهر وندان به تعداد بسیار زیاد رای دادند. آنها به یک جهان نظاره گر پویایی دمکراسی امریکا، و گام های بلندی را که ما بسوی بوجود آوردن یک ملت کاملتر برداشته ایم، نشان دادند. آنها رییس جمهوری را برگزیدند که سفرش معرف پیروزی داستان امریکا است - و سخت کوشی، خوش بینی، و ایمان به وعده های همیشگی و دیرینه ملت ما را شهادت می دهد.

«بسیاری از شهروندان گمان می کردند که هرگز این روز را نخواهند دید. این لحظه بویژه برای نسل امریکائیانی که خود شاهد پیکار برای کسب حقوق مدنی بودند - و چهار دهه بعد می بینند این رویا عمل شده است – شوق انگیز است.

«یک کمپین طولانی اینک تمام شده است، و ما بعنوان یک ملت پیش می رویم. ما دوره ای از تغییر در واشنگتن را آغاز می کنیم، با این حال اصولی وجود دارد که تغیر نخواهد کرد. دولت ایالات متحده در انجام مهمترین مسئولیت خود - حفاظت از مردم امریکا – همچنان هشیار خواهد ماند. و جهان می تواند مطمئن باشد که این حالت در دوره فرمانده بعدی کل قوا نیز برقرار خواهد بود.

«در ماه های پیش رو کارهای مهمی باید انجام گیرد، و من به انجام کارهای عادی مردم تا زمانی که در این مقام هستم ادامه خواهم داد. در جریان این دوره انتقالی، من رییس جمهوری منتخب را از تصمیمات مهم کاملا آگاه خواهم ساخت. و روز 20 ژانویه ، من و لورا، با گنجینه خاطرات سالهایی که در اینجا بودیم، و با سپاس عمیق برای افتخار خدمت به این کشور شگفت انگیز، به تگزاس بازخواهیم گشت .

«دیدن ورود پرزیدنت اوباما، همسرش میشل، و دختران زیبای آنها به کاخ سفید، هیجان انگیز خواهد بود. من می دانم میلیون ها امریکائی در این لحظه الهام بخشی که بسیاری از دیرباز در انتظارش بودند، غرق غرور خواهند شد. می دانم مادر، و مادر بزرگ و پدر بزرگ سناتور اوباما از این که ببینند فرزندی که آنها پرورش دادند از پله های ساختمان کنگره، برای ادای سوگند که قانون اساسی بزرگترین ملت روز زمین را حفظ کند، بالا می رود، سرازپا نخواهند شناخت.

شب پیش، من از رییس جمهور برگزیده و خانم اوباما دعوت کردم به کاخ سفید بیایند. و من و لورا منتظر هستیم هرچه زودتر به پیشوازشان برویم.»XS
SM
MD
LG