لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۶

روز دوشنبه (امروز) ارزش سهام در بازارهای بورس آسيا برای پنجمين روز متوالی افزايش يافت


در پی پشتيبانی دولتها از سيستم های مالی، تصويب مقررات جديد برای بازارهای بورس، و در پی افزايش بهای سهام بازارهای بورس آمريکا در روز جمعه، روز دوشنبه (امروز) ارزش سهام در بازارهای بورس آسيا برای پنجمين روز متوالی افزايش يافت.

پس از آنکه بانک مرکزی چين اعلام کرد که به منظور تسهيل در ارايه وام به شرکت های کوچک، سقف وامی خود را از ميان بر خواهد داشت، در هنگ کنگ بر ارزش سهام بانکها افزوده شد و هنگ سنگ هنگ کنگ ۳۷۶ واحد کسب کرد و حدود سه درصد به ارزش آن افزوده شد.

استيفن گلوپ، مديرعامل شرکت سرمايه گذاری تايکه ميگويد نوسانات بازار بورس همچنان ادامه خواهد داشت و ثبات آن بستگی عمده ای به اخبار جهان به ويژه خبرهای مالی آمريکا دارد. او می افزايد در حال حاضر آمريکا قوه محرکه بازارهای بورس در سراسر جهان است.

در کره جنوبی در پی طرح پشتيبانی ۱۱ ميليارد دلاری دولت به اقتصاد کشور، سبد سهام کاسپی حدود ۲۸ واحد يعنی يک و نيم درصد کسب کرد.

در استراليا افزايش قيمت سهام بانکها، و انتظار آنکه بانک مرکزی آن کشور فردا نرخ اصلی بهره های بانکی را تقليل خواهد داد، اسکس، شاخص اصلی نوسانات ۲۰۰ شرکت در استراليا، حدود ۹۰ واحد به دست آورد.

بازارهای بورس ژاپن به مناسبت يک تعطيلی ملی بسته بود.

در اروپا، اگر چه بازارهای سهام کار خود را با افزايش قيمت سهام آغاز کرده بودند، ولی ارزش شاخص های عمده سهام در داد و ستدهای نيمروز متفاوت بود.

شاخص مالی تايمز لندن ۲۴ واحد و سی ای سی پاريس ۱۷ واحد از دست دادند در حاليکه داکس فرانکفورت ۷ و احد کسب کرد.

اليور راث، مدير شرکت سرمايه گذاری اِ جی در آلمان از کليه بانکهای آن کشور خواست از طرح نجات دولت به بانکها، که صرفا به هدف کمک به اقتصاد آلمان است، پشتيبانی کنند.

و اما در آمريکا، اکثر خريداران سهام در انتظار انتشار آمارهای دولت در مورد وضعيت کارهای صنعتی، ساختمانی، و ميزان فروش اتومبيل در سطح کشور هستند، و بازارهای بورس کار خود را با ارزش های متفاوتی از سه شاخص عمده سهام داجنز، نزدک و اس اند پی آغاز کردند. برخی از تحليل گران معتقدند که اين هفته نيز در بازارهای بورس آمريکا روند فزاينده بهای سهام هچنان ادامه خواهد يافت و پس از برگزاری انتخابات رياست جمهوری آمريکا روز چهارشنبه، بازارهای بورس بازتاب مثبتی نسبت به انتخاب رييس جمهوری جديد آمريکا از خود نشان خواهند داد.

XS
SM
MD
LG