لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۳

خبرهای کوتاه از ایران


جنتی اعضای هیات نظارت بر انتخابات را تعیین کرد

احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، در نامه ای به علی کردان وزیر کشور، اعضای هیات مرکزی نظارت بردهمین دور انتخابات ٍریاست جمهوری را اعلام کرد. در این نامه هفت نفر به عنوان اعضای هیات ٍمرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری معرفی شده اند.

افزون بر خود احمد جنتی ، دبیر شورای نگهبان، محمدر ضا علیزاده و عباس کعبی ،دو تن از حقوقدانان ٍشورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، محمد رضا میرشمسی، مدیر کل اسناد شورای نگهبان، احمد سالک سخنگوی جامعه روحانیت مبارز و فضل الله موسوی نماینده تهران در مجلس هفتم ، اعضای دیگرهیات نظارت برانتخابات ریاست جمهوری هستند

مرگ مشکوک یک زندانی سیاسی

گزارشهای رسیده از ایران از مرگ مشکوک یک زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر، حکایت دارد. به گزارش مدافعان حقوق بشر در ایران، عبدالرضا رجبي از زندانيان وابسته به سازمان مجاهدين خلق بود ،که در ابتداي سال ۱۳٨۰ طي يک درگيري مسلحانه در منطقه مرزي، در حالي که مورد اصابت ترکش نارنجک قرار گرفته بود دستگير شد. وي ابتدا به اعدام و سپس با يک درجه تخفيف به حبس ابد محکوم شد و به زندان اوین منتقل شد. اما سه شنبه هفتم آبان، از زندان اوين به رجايي شهر منتقل ، و در همان شب خبر فوت او به خانواده اش اعلام گردید

پیگیری برداشت غیرقانوی دولت از حساب ذخیره ارزی

رئيس كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اسلامی در نامه‌ای به رئيس مجلس، خواستار پيگيری برداشت غیرقانونی دولت از حساب ذخیره ارزی شد. به گفته موسی‌الرضا ثروتی، عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس، سه ميليارد دلار برای واردات بنزين هزينه شده كه اين رقم در ۴ ماه خرج شده ،و اينكه بنزين‌های بعد از ۴ ماه از كجا آمده جاي شك دارد و ممكن است اضافه برداشت شده باشد.

او می افزاید از تيرماه به بعد پولی بابت واردات بنزين نبوده است و دولت بايد اعلام كند كه اين پول را از كجا آورده است. پیش از این نیز مصطفی پور محمدی، وزیر کشور برکنارشده دولت احمدی نژاد، از آنچه برداشتهای غیرقانونی و بی رویه دولت ازحساب ذخیره ارزی می خواند، انتقاد کرده بود.

XS
SM
MD
LG