لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

دمشق: ۸ غير نظامی در حمله آمريکا کشته شدند


دمشق ايالات متحده آمريکا را متهم کرده است که در حمله نظامی به خاک سوريه، در فاصله هشت کيلومتری مرز با عراق، هشت غير نظامی را کشته است.

وزارت امور خارجه سوريه امروز خواستار آن شد تا نمايندگان سياسی آمريکا و عراق حمله روز يکشنبه منتسب به آمريکا را مورد بررسی قرار دهند.

مقامات سوريه واقعه روز يکشنبه را يک عمل تهاجمی و تجاوز به حق حاکميت سوريه دانسته اند. دولت سوريه اعلام کرد ارتش آمريکا را مسول هر گونه عواقب ناشی از اين عمل می داند.

ارتش آمريکا در عراق می گويد اطلاعی در مورد اين حادثه ندارد. دولت آمريکا خبر حمله را مورد تائيد قرار نداد، و به اتهامات دمشق نيز پاسخی نداده است. سخنگوی دولت عراق، علی دباغ، امروز (دوشنبه) گفت هدف حمله ناحيه ای در خاک سوريه بود که شبه نظاميان از آن برای حمله به عراق استفاده می کردند.

سوريه می گويد چهار هليکوپتر آمريکايی در حمله روز يکشنبه به شهر ابو کمال شرکت داشتند. بيانيه سوريه می گويد ديده شد که سربازان آمريکايی از هليکوپترها پياده شدند و به يک تاسيسات غير نظامی در حال ساختمان حمله ور گرديده و به روی کارگران آتش گشودند.

ابو کمال، که در نزديکی شهر مرزی قائم (عراق) قرار دارد، زمانی محل تردد عمده ای برای شبه نظاميان و تسليحات از سوريه به عراق بود.

به گفته رسانه های سوری، هليکوپترهای آمريکايی پس از انجام حمله به داخل مرز عراق بازگشتند، و قربانيان شامل يک پدر و چهار فرزند، و همچنين يک زوج است.

XS
SM
MD
LG