لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۷

گزارش اجتماعی: محرومیت میلیون ها کودک آمریکایی از خدمات بیمه درمانی  


ملیندا اسمیت، خبرنگار صدای آمریکا، واشنگتن

در سراسر جهان، پدر و مادرها برای دسترسی به خدمات بیمه درمانی یا امیدوارند تحت پوشش درمانی رایگان دولتی قرار گیرند و یا باید هزینه کامل بیمه خدمات درمانی را شخصا متقبل شوند.

در ایالات متحده، بیشتر هزینه های بیمه درمانی کودک، معمولا تحت الشعاع بیمه درمانی خانواده قرار می گیرد.

با افزایش قیمت ها که همزمان با تورم سال های اخیر چندین برابر شده، هزینه های بیمه درمانی برای والدین این کودکان نیز بسیار فراتر از توان خانواده ها رفته است.

بسیاری از والدین آمریکایی شاغل برای پرداخت هزینه درمان کودکان بیمار خود با بحران های جدی روبرو هستند و بسیاری از کودکانی که والدینشان بیمه درمانی دارند، زیر پوشش بیمه نیستند.

فرن دنهام، تحت پوشش بیمه درمانی همسرش قرار دارد و گرچه نوه ش را بزرگ کرده، اما توان پرداخت هزینه افزودن او به بیمه درمانی خود را ندارد.

فرن دنهام می گوید:« نگهداری و مسئولیت بچه تحت تکفل و اینکه قادر نباشی آن گونه که باید از او مراقبت کنی، بسیار آزاردهنده است».

نوه فرن دنهام یکی از میلیون ها کودک آمریکایی ست که از دسترسی به خدمات بیمه درمانی محروم هستند.

دکتر جنیفر ده ووه، استاد دپارتمان علوم و بهداشت دانشگاه اورگان، که سرپرستی پژوهش در مورد حدود ۴۰ هزار کودک را به عهده داشته می گوید: « ۹ میلیون کودک آمریکایی، تحت پوشش بیمه درمانی نیستند، و گرچه والدین ۳ میلیون از این کودکان تحت پوشش بیمه هستند اما به این دلیل که در برهه کنونی توان مالی پرداخت هزینه بیمه درمانی را ندارند، این کودکان نیز تحت پوشش بیمه نیستند.»

ده ووه می گوید: « این پسر و دخترها، علاوه بر عدم دسترسی به خدمات بیمه درمانی، نقاط مشترک دیگری نیز دارند. نتایج این پژوهش ثابت کرد که کودکان محروم ار بیمه درمانی که والدین تحت پوشش بیمه دارند بین جمعیت اقلیت های قومی به وفور مشاهده می شوند. در ضمن دریافتیم کودکان خانواده های مقیم جنوب و غرب آمریکا نیز از وضعیت مشابهی برخوردارند. در ضمن این تحقیق نشان داد کودکان خانواده های تک سرپرست نیز در معرض آسیب پذیری قرار دارند.»

پژوهشگران اورگان می گویند این تحقیق ثابت می کند کودکانی که والدینشان توانایی پرداخت هزینه های مراقبت و بیمه درمانی آنها را ندارند آسیب پذیرند.

مطالعات پیشین در این زمینه نشان می دهد کودکانی که تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار ندارند، به احتمال زیاد واکسینه نشده، از آزمایش های پزشکی مرتب و دسترسی به مراقبت های دندانپزشکی محروم اند.

کودکانی که امکان دسترسی به پزشک متخصص اطفال ندارند، غالبا در بخش اورژانس بیمارستان به طور سرپایی درمان می شوند.

XS
SM
MD
LG