لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۵

مک کين و اوباما مبارزات انتخاباتی را به ايالت های سرنوشت ساز بردند


يک نظر سنجی جديد نشان ميدهد باراک اوباما کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات چهار درصد از رقيب جمهوريخواهش جان مک کين جلوتراست، و اين درحالی است که آنان برای کسب حمايت رای دهندگان در ايالت هائی مبارزه ميکنند که معمولا به جمهوريخواهان رای داده اند.

اين نظر سنجی که توسط رويترز، سی اس پن، و زاگبی بعمل آمده و نتايج آن امروز، شنبه منتشر شد، از پيشتازی اوباما به نسبت چهل و هشت بر چهل و چهار در شرايطی حکايت دارد که به برگزاری انتخابات کمتر از سه هفته باقی است.

هر دو کانديدا امروز در ايالت هائی مبارزه ميکنند که پيروزی در آنها برای رفتن به کاخ سفيد مهم و اساسی است، و پيش از اين از کانديداهای جمهوريخواه حمايت کرده اند.

مک کين برای پس زدن پيشتازی اوباما در نظر سنجی ها، امروز به ميتينگ های انتخاباتی در ايالت های کارولينای شمالی و ويرجينيا ميرود.

اوباما نيز با پيام تغيير و دگرگونی راهی ايالت ميسوری است. نتايج نظر سنجی های اخير نشان ميدهد بحران اقتصادی آمريکا به پيشتازی اوباما کمک کرده است. با اينحال اوباما ديروز در ويرجينيا به حاميانش هشدار داد غرّه نشوند، و از آنان خواست مبارزه را رها نکنند.

مک کين ديروز به ايالت فلوريدا رفت و در سخنرانی برای حاميانش از آنان خواست اميد را از دست ندهند.

جوبايدن، شريک انتخاباتی اوباما ديروز درايالت نيو مکزيکو بود ، و سارا پيلين، شريک انتخاباتی مک کين به ايالت اوهايو رفت.

خانم پيلين قرار است امشب در شو تلويزيونی کمدی Saturday Night Live شرکت کند. اين شو در هفته های اخير برای ارائه نقشی طنزآميز از خانم پيلين توسط تينا فی هنرپيشه ای که چهره ای شبيه خانم پيلين دارد، تماشگرانی بسيار را بخود جلب کرده است.

XS
SM
MD
LG