لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۲

رکورد جدید راجر فدرر


دور دوم مسابقات تنيس مَسترز مادريد با پیروزی تنیس بازان برتر جهان پیگیری شد. راجر فدرر تنیسوری که پیش از شکست ازرافائل نادال در ویمبلدون، با رکورد خیره کننده خود ۲۳۷ هفته، صدرنشین جدول تنیس بازان جهان بود، روزچهارشنبه با پیروزی برحریف خود و قطعی شدن دریافت جایزه نقدی تنیس بازان راه یافته به دور سوم این مسابقات، رکوردی دیگر از خود به جا گذاشت. وی در ده سال حضورش در مسابقات تنیس حرفه ایی، ATP مسترز، تا پایان این مرحله از مسابقات مادرید، مبلغی نزدیک به ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزاردلاردریافت کرده است.

فدرر با شکستن رکورد جوایز نقدی پیت سمپراس ، هم اکنون در صدر موفق ترین تنیس بازان جهان جای دارد. در ادامه دور دوم مسابقات تنيس مَسترز مادريد، رقابتهایی که پیروزمندان آن جواز حضور در مسابقات پایان فصل شانگهای را دریافت میکنند. راجر فدرر سوئیسی تنیس باز رده ی دوم جهان در برابر رادک استپانک از جمهوری چک به میدان رفت و موفق شد در بازگشتی دوباره به یک پیروزی ارزشمنددست یابد. وی که پس از قهرمانی در یو اس اوپن در هیچ میدانی حاضر نشده بود، در این پیکار با نتایج ۶- ۳ و ۷- ۶ پیروز شد و به دور سوم گام گذاشت.

راجر فدرر با مسجل شدن دریافت جایزه ۳۲۵۰۰ دلاری راه یافتگان به دور سوم مسابقات مادرید، به رکوردی جدید در جهان تنیس دست یافت. وی در سالهای حضورش در تنیس حرفه ایی پیشتازانی چون پیت سمپراس- آندره آغاسی و ایوان لندل را پشت سر گذاشت.

اما در دیگر دیدارهای برگزار شده مرحله دوم موتوآ مادریلنا مسترز مادرید، نواک ژوکویچ تنیس باز رده سوم جهان از صربستان بر ویکتور هانسکو از رومانی چیره شد. اندی رادیک آمریکایی نیز تامی روبریدوی اسپانیایی را ناکام گذاشت. استانیسلاو واورینکا در مصاف با فیلیپ کولشرایبر آلمانی به برتری رسید و رابي جينِپري از آمريکا نيکولاي داويدِنکو از روسيه را از پيش روي برداشت. داویدنکو نفر ششم تنیس جهان است و در این رقابتها بخت پنجم کسب جام بشمار میرفت. داويد نلبنديان از آرژانتين- کسی که سال گذشته فدرر – نادال و ژوکویچ را در همین میدان شکست داد و قهرمان شدف درپیکار خود مقابل توماس بِرديچ از جمهوري چک به برتري دست يافت.

جو ویلفرید سونگا از فرانسه ، فینالسیت گراند اسلم استرالیا هم مارسل گرانویِرز از اسپانيا را شکست داد. ايوو کارلوويچ از کروواسي رابين سودرلينگ از سوئد را مغلوب کرد، ژيل مانفي از فرانسه فرناندو گونزالس از شيلي را حذف کرد، وخوان دِل پوترو از آرژانتين با غلبه بر یارکو نايمِنِن از فنلاند را هي دور سوم اين مسابقات شد.

XS
SM
MD
LG