لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۲

نخست وزیر بریتانیا: برای جلوگيری از تکرار بحران بانکی به یک سیستم هشدار اولیه نیاز است


گوردون براون نخست وزیر بریتانیا خواهان انجام تغییرات اساسی در ساختار صندوق بین المللی پول شده است.

براون، که برای شرکت در اجلاس رهبران اتحادیه اروپا به بروکسل رفته است، روز چهارشنبه گفت جهان برای جلوگیری از تکرار بحران بانکی جاری، که با آغاز کاهش قیمت های مسکن در آمریکا به راه افتاد، به یک «سیستم هشدار اولیه» نیاز دارد.
نخست وزیر بریتانیا پیشنهاد کرد رهبران اتحادیه برای سیستم های مالی جهانی، که به گفته او در حال حاضر بر مقررات کشورها متکی است، مقررات بین المللی تدوین کنند.

براون همچنین از رهبران اتحادیه خواست مبارزه با پدیده گرمایش جهانی را در جریان بحران مالی رها نکنند.

اجلاس بروکسل بر سازمان دادن به بحران اقتصادی جهان متمرکز خواهد بود. در چارچوب کوشش های جاری، مقامات اتحادیه اروپا پیشنهاد کردند به عنوان گامی در جهت افزایش اعتماد به سیستم بانکی، بر میزان سپرده های تضمینی افزوده شود.

تمام ۲۷ رهبر اتحادیه حمایت از برنامه ای برای نجات بخش مالی ، با خرید سهام در برخی از بانک ها و تضمین برخی از وام ها را بررسی خواهند کرد.

آنها همچنین مناسبات با روسیه را ارزیابی می کنند، به وضع رهنمودهای جدید برای اداره مهاجرت می پردازند و درباره معاهده لیسبون، که رای دهندگان ایرلندی آن را در اوايل سال جاری در یک همه پرسی رد کردند، تبادل نظر می کنند.
این معاهده قرار است جانشین پیش نویس قانون اساسی اتحادیه اروپا، که رای دهندگان فرانسوی و هلندی آن را در سال ۲۰۰۵ رد کردند، شود. اجرای آن تصویب به اتفاق تمام ۲۷ عضو اتحادیه را ایجاب می کند.

XS
SM
MD
LG