لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۹

بوش ميگويد قدرت های بزرگ اقتصادی موافقت کرده اند برای حل بحران مالی همکاری کنند


پرزيدنت بوش ميگويد قدرت های بزرگ اقتصادی جهان موافقت کرده اند برای بازگرداندن ثبات و رشد به اقتصاد جهان با يکديگر همکاری کنند.

پرزيدنت بوش اين خبر را امروز، شنبه، پس از ملاقات با رهبران نهادهای بين المللی مالی که برای شرکت در جلسه وزيران دارائی کشورهای موسوم به گروه هفت در واشينگتن جمع شده اند، اعلام کرد.

پرزيدنت بوش گفت اقدامات يک کشور برای حل مشکل نبايد اقدامات ديگری را تضعيف کند و يا با آنها مغايرت داشته باشد.

پرزيدنت بوش گفت مقامات مالی قول داده اند از نهادهای عمده پولی حمايت کنند و جلوی شکست آنها را بگيرند.

پرزيدنت بوش گفت وزيران برای حراست و حفاظت از سپرده های بانکی، و تزريق نقدينگی به نهادهای مالی برای تحرک بخشيدن به بازار اعتبارات، به سرعت عمل خواهند کرد.

پرزيدنت بوش همچنين گفت وزيران برای حراست و حفاظت از ماليات دهندگان اتفاق نظر دارند.

بحران جهانی اقصاد شاخص های سهام را در بورس های جهان به سراشيبی کشانده است.

هنری پالسون وزير خزانه داری آمريکا روز جمعه پس از مذاکراتی که با مقامات گروه هفت داشت گفت اين گروه موافقت کرده است به بانکها در جذب پول از منابع دولتی و خصوصی کمک کند، و سقف تضمين سپرده های بانکی را بالا ببرد.

آقای پالسون گفت اتفاق نظر در ميان مقامات گروه هفت بايد اعتماد را به ميان مردم نگران از وضعيت بازارهای پولی در گوشه و کنار جهان بازگرداند.

آمريکا، ژاپن، بريتانيا، آلمان، فرانسه، ايتاليا و کانادا کشورهای گروه هفت را تشکيل ميدهند. رهبران اروپائی قرار است روز يکشنبه در پاريس برای تنظيم يک برنامه مشترک بمنظور مقابله با بحران مالی جلسه داشته باشند.

XS
SM
MD
LG