لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

بوش از مجلس نمايندگان خواستار پيروی از سنا در تصويب طرح نجات مالی شد


پرزيدنت بوش ميگويد آمريکائيان نگرانند که دولت نتواند برای متوقف ساختن بحران مالی عمل کند، و آنان ممکن است شغل و پس انداز خود را ازدست بدهند.

پرزيدنت بوش از قانونگذاران در مجلس نمايندگان خواسته است با پيروی از سنا، طرح کلان و عوض شده دولت برای نجات سيستم مالی آمريکا را تصويب کنند.

سنا اين طرح هفتصد ميليارد دلاری را چهارشنبه شب با هفتاد و چهار رای موافق در مقابل بيست و پنج رای مخالف تصويب کرد.

باراک اوباما و جان مک کين، کانديداهای رياست جمهوری آمريکا از دوحزب اصلی دمکرات و جمهوريخواه، هر دو، موقتا با رهاکردن مبارزات انتخاباتی به واشنگتن بازگشته بودند تا در رای گيری سنا به طرح شرکت کنند.

مصوبه سنا به وزارت خزانه داری اجازه ميدهد وام های بد بانکها و ديگر موسسات مالی را خريداری کند.

قانونگذاران در مجلس نمايندگان روز دوشنبه با رد طرح در شکل اوليه آن بازار سهام را با بيشترين زيان يک روزه در تاريخ مواجه ساختند.

پرزيدنت بوش طرح را برای امنيت مالی تمامی آمريکائيان ضروری و اساسی خوانده است.

رهبران دمکرات ها و جمهوريخواهان در سنا همراه با طرح، متمم هائی نيز تصويب کرده اند تا به جلب حمايت قانونگذاران در مجلس نمايندگان کمک شود.

معافيت های مالياتی برای صاحبان کسب و کار و طبقه متوسط، محدود ساختن حقوق و مزايای مالی برای مديران ارشد شرکت های ورشکسته، و بالابردن سقف تضمين سپرده های بانکی از صد هزار دلار به دويست و پنجاه هزار دلار بخشی از متمم هاست.

خريد وام های بد، بانک ها و موسسات اعتباری را از زير بار سنگين تعهدات مالی بيرون می آورد و به آنها امکان ميدهد برای صاحبان کسب و کار و مشتريان وام و اعتبار فراهم کنند.

محافظه کاران مخالف با طرح نجات مالی معتقدند دولت نبايد در بازارهای مالی دخالت کند.

ليبرال ها نيز بدان جهت با طرح نجات مالی مخالفت کردند که به اعتقاد آنها هدف اين طرح نجات وال استريت با پول ماليات دهندگان است.

مجلس نمايندگان قرار است فردا، جمعه، مجددا ، و اين بار طرح تجديد نظر شده را به رای بگذارد.

XS
SM
MD
LG