لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۳

نخستين مناظره اوباما و مک کين در گرو توافق برای نجات وال استريت است


جان مک کين کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه با هم حزبی های قانونگذارش ملاقات کرده است و سعی ميکند برای رسيدن به توافقی در مورد نجات موسسات مالی آمريکائی به دردسر افتاده ميانجيگری کند.

مذاکرات و تبادل نظرهای سناتور مک کين با قانونگذاران جمهوريخواه، صبح امروز، جمعه، در مقر کنگره آمريکا انجام گرفت.

سناتور مک کين گفته است اگر در مورد برنامه نجات توافقی حاصل نشده باشد امشب در نخستين مناظره کانديداهای رياست جمهوری شرکت نميکند.

مذاکرات پرزيدنت بوش با سناتور باراک اوباما کانديدای دمکرات ها و سناتور مک کين، که با حضور رهبران کنگره در کاخ سفيد برگزار شده بود، ديشب معوق ماند.

سناتور اوباما بعد از اين جلسه به شبکه تلويزيونی سی ان ان گفت نگران است که وارد شدن سياست های انتخاباتی به مذاکرات، بيشتر زيان بخش باشد تا مفيد.

در همين حال قانونگذاران دمکرات سناتور مک کين را متهم کرده اند که به روند مذاکرات آسيب ميرساند و از بحران مالی برای پيشبرد مبارزات انتخاباتی خود استفاده ميکند.

اطلاعيه ای که ستاد انتخاباتی سناتور مک کين منتشر ساخت سناتور اوباما را متهم ميکند که جلسه مهم و حياتی کاخ سفيد را به تريبونی برای اظهارنظرهای سياسی مبدل کرده است.

ترتيب دهندگان نخستين مناظره دو کانديدای اصلی رياست جمهوری آمريکا ميگويند برنامه مناظره امشب در شهر آکسفورد در ايالت جنوبی می سی سی پی ، به قوت خود باقی است.

سناتور اوباما ميگويد وی برای مناظره در آنجا خواهد بود.

کانديداهای رياست جمهوری آمريکا با اتهاماتی که بر سر به تعويق افتادن برنامه نجات موسسات مالی آمريکا مبادله کرده اند، نخستين مناظره خود را دچار بلاتکليفی ساخته اند.

XS
SM
MD
LG