لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۰

گزارش فرهنگی: انتشار کتاب خاطرات رابرت واگنر درباره عشق و تراژدی


از: فیروزه خطیبی

کتابی که اخیرا به نام «تکه های قلب من» به قلم رابرت واگنر و اسکات ایمن نوشته و منتشر شده است، مملو از قصه هایی است از زندگی این بازیگر قدیمی و سرشناس هالیوود با خاطراتی از یک پدرسختگیر، روزهای اول ورود به دنیای سینما، نخستین رابطه عاشقانه در ۲۰ سالگی با باربارا استانویک ۴۴ ساله، دوستی نزدیک او با غول های سینمایی چون اسپنسرتریسی و دیوید نیون، و نیز اوج وحضیض های یک زندگی حرفه ای درطول ۵۷ سال کار در هالیوود.

با این حال شخصیت محوری کتاب خاطرات آقای واگنر، ناتالی وود، ابرستاره قدیمی و فقید هالیوود است که در طول زندگی خود دو بار با رابرت واگنر ازدواج کرد و همسر اول و سوم او محسوب می شد، و درسال ۱۹۸۱ درگذشت.

رابرت واگنر برای نخستین بار پس از مرگ فجیع ناتالی وود درباره این واقعه در کتاب خاطرات خود صحبت کرده است. هر چند مسئله تازه و متفاوتی از آنچه پلیس و پزشک قانونی از واقعه مرگ ناتالی گفته اند، در این کتاب برملا نمی شود؛ این که ناتالی وود ضمن یک سفر تفریحی با کشتی به طور تصادفی غرق شده است.

رابرت واگنر اکنون ۷۸ ساله است وهرچند دو دختر بزرگ و نوه دارد هنوز هم از تیپ و قیافه یک ستاره سینما برخوردار است.

آقای واگنر که یکی از مهربان ترین شخصیت های جامعه هالیوود به شمارمی رود به طور تعجب آوری در میان تماشاگران جوان از محبوبیت برخوردار است.

از فیلم های معروف دهه ۵۰ میلادی وسریال های تلویزیونی دهه ۶۰ و فیلم های معروف پلنگ صورتی با شرکت پیتر سلرز و دیوید نیون گرفته تا همین اواخر که او در نقش «مرد شماره دو» در سری فیلمهای «آستین پاورز» شرکت داشته است، این بازیگر قدیمی توانسته است تماشاگران را از پیر و جوان مجذوب خود کند.

رابرت واگنر در نخستین گفتگو با خبرنگاران درباره کتاب خاطرات تازه خود می گوید: «نوشتن درباره مرگ ناتالی در این خاطرات دردناک ترین تجربه من بود. ما یک زوج رمانتیک بودیم و درخشان ترین دوران زندگی هر دو ما هنگامی بود که برای دومین بار به سوی هم بازگشتیم. اما متاسفانه این فاجعه اتفاق افتاد.»

رابرت واگنر و ناتالی وود در سال ۱۹۵۷ برای نخستین بار ازدواج کردند، اما پس از پنج سال از یکدیگر جدا شدند. پس از این جدایی هر یک از آنها به ازدواج های دیگری تن دادند و از همسران خود صاحب فرزند شدند. در سال ۱۹۷۲ ناتالی وود و رابرت واگنر یکبار دیگر با یکدیگر ازدواج کردند و حاصل این ازدواج دختر آنها کورتنی است که در سال ۱۹۷۴ به دنیا آمد.

نمایی از مرگ ناتالی وود

در پائیز سال ۱۹۸۱ ناتالی وود در ایالت کارولینای شمالی مشغول ساختن فیلم علمی-تخیلی «طوفان ذهن» با شرکت کریستوفر واکن، بازیگرسرشناس هالیوود، بود. این نخستین بار بود که واگنر و وود پس از ازدواج دوم از یکدیگر دور می شدند. یک ماه بعد، رابرت واگنر در دیدار از محل فیلمبرداری «طوفان ذهن» احساس کرد تغییراتی در احساس ناتالی وود ایجاد شده است. ناتالی به شدت درگیر نقش هایی می شد که در فیلمها به عهده داشت، او در یکی از تعطیلات از کریستوفر واکن دعوت کرد چند روزی را با او و واگنر در کشتی تفریحی آنها بر روی آبهای نزدیک جزیره کاتالینا بگذراند.

در شب حادثه مرگ ناتالی وود، رابرت واگنر و کریستوفر واکن درمورد این که ناتالی باید وقت بیشتری را صرف هنر خود کند وارد بحث و دعوای لفظی شدند. سپس ناتالی وود به کابین اصلی کشتی بازگشت و کمی بعد از آن که طرفین دعوا آشتی کرده و هریک به کابین خود بازگشتند، واگنرمتوجه غیبت ناتالی شد که از قرار معلوم برای بازگرداندن قایق کوچک رها شده ای به قسمت پایین کشتی رفته بود. بعدها تحقیقات نشان داد که ناتالی وود پس از سرخوردن از روی پله های خیس و تاریک به داخل دریا افتاده است.

به هرحال این روزها رابرت واگنر و همسرش جیل سنت جان، هنرپیشه قدیمی سینما، که مدت ۱۸ سال است ازدواج کرده اند زندگی آرامی را در شهر اسپن کلورادو و گاه در خانه مسکونی خود در لس آنجلس می گذرانند.

گویا آقای واگنر هنوز خیال ندارد از کار بازیگری سینما بازنشسته شود. او در سریال تلویزیونی «دو مرد و نیم» بازیگر یک نقش همیشگی است.

XS
SM
MD
LG