لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۸

بوش ميگويد به تصويب برنامه ای قوی برای نجات شرکت ها در کنگره اطمينان دارد


پرزيذنت بوش ميگويد راجع به برنامه پيشنهادی دولت برای نجات شرکت های مالی درگير با مشکلات بحث هائی بيشتر انجام خواهد گرفت، اما اطمينان دارد که کنگره برنامه ای قوی را برای کمک به بازارهای مالی تصويب خواهد کرد.

پرزيدنت بوش اين نظر را امروز در نيويورک و يک روز پس از آن ابراز کرد که بازارهای مالی به گونه ای کم سابقه رای اعتماد وارن بوفت ميلياردر سرمايه گذاری را کسب کردند که موافقت کرده است معادل پنج ميليارد دلار سهام يک شرکت عمده مالی را خريداری کند. بوفت يکی از زيرک ترين سرمايه گذاران جهان محسوب ميشود و سرمايه گذاری اش در سهام Goldman Sachs موجب تخفيف بعضی نگرانی ها و بالارفتن ارزش بعضی از شاخص های معرف سهام شده است.

مقامات ارشد اقتصادی دولت بوش روز سه شنبه در يک کميته سنا با پرسش هائی حاکی از شک و ترديد و گاه خصمانه در باره برنامه نجات موسسات مالی روبرو شدند. آنان امروز مجددا سراغ اعضای کميته های اصلی در کنگره رفتند و سعی کردند برای برنامه هفتصد ميلياردی کمک به بخش آسيب ديده مالی رای موافق جمع کنند.

بن برنانکی رئيس بانک مرکزی آمريکا به کميته مشترک اقتصادی گفت ثبات مالی با خطراتی بزرگ روبروست. وی اقدام سريع و موثر را، پيش شرطی مهم و اساسی در بازگرداندن سلامت به اقتصاد توصيف کرد.

تصويب برنامه نجات بخشی به دولت اجازه ميدهد دارائی های ارزش از دست داده شرکت های مالی را خريداری کند. اين سرمايه گذاريهای بد موجب شده است بانکها از دادن وام احتراز کنند و فقدان اعتبار، اقتصاد را به رکود تهديد ميکند.

XS
SM
MD
LG