لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

بانک های مرکزی در اروپا، آسیا، و ایالات متحده میلیارد ها دلار به بازارهای پولی سرازیر می کنند


بانک های مرکزی در اروپا، آسیا، و ایالات متحده در کوشش برای جلوگیری از عمیق تر شدن بحران اقتصادی جهان، میلیارد ها دلار به بازارهای پولی سرازیر می کنند.

بعنوان بخشی از این کوشش، بانک مرکزی آمریکا برای رايزنی در مورد کاهش نرخ های بهره، که می تواند دسترسی شرکت ها و مصرف کنندگان به وام را آسانتر کند، جلسه ای تشکیل می دهد.

امروز (سه شنبه) بسیاری از شاخص های بازار بورس برای دومین روز سقوط کردند. سرمایه گذاران نگران آن هستند که بزرگترین شرکت بیمه جهان، امریکن اینترنشنال گروپز، بدلیل زیان های عمده ای که در جریان بحران مسکن متحمل شد، در آستانه سقوط باشد. ديروز بازارها در پی اعلام ورشکستگی یک بانک عمده سرمایه گذاری در آمریکا بشدت نزول کردند.

بازارهای اصلی بورس در ژاپن و هنگ کنگ حدود پنج درصد از ارزش خود را امروز از دست دادند. مقامات روسیه معاملات در بورس اصلی کشور را پس از آن که قیمت ها بیش از ده درصد پایین آمد متوقف ساختند.

و شاخص های عمده بورس در اروپا بشدت پایین آمدند.

در آمریکا قیمت های سهام در معاملات اولیه روز سه شنبه کاهش یافت، اما در معاملات نیمروز اندکی بالا رفت.

پرزدنت بوش ديروز گفت بازار های مالی آمریکا آنقدر نیرومند و انعطاف پذیر هستند که بتوانند مشکلات را در دراز مدت از سر باز کنند. آقای بوش گفت مسئولان در این میان سعی دارند اختلال در بازارهای مالی را کاهش دهند.

XS
SM
MD
LG