لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۶

رهبر جدائی خواهان اوستيای جنوبی اعلام کرد که آن منطقه ميخواهد بخشی ار روسيه شود


گزارشات رسانه های روسی ميگويد منطقه جدائی خواه اوستای جنوبی ميخواهد بخشی از روسيه شود.

اينترفکس امروز، پنجشنبه، گزارش داد که ادوارد کوکيتی رهبر اوستای جنوبی خواستار اتحاد با اوستای شمالی که در خاک روسيه قرار دارد، شده است.

گزارشات خبری ديگر از روسيه ميگويد سرگئی بگاخش رهبر منطقه آبخازيا گقته است که آن منطقه ميخواهد مستقل بماند و اينکه روسيه نميخواهد هيچ بخش آن منطقه را به تصرف خود در آورد.

روسيه مناطق جدائی طلب را به رسميت شناخته است و در آن نواحی دفاتر ديپلماتيک برقرار کرده است.

از سوی ديگر سربازان روسیه درمیان خبرهای عدم توافق نسبت به قرارداد مربوط به خروج خود ازگرجستان، برچیدن برخی پاسگاه ها را درغرب گرجستان آغازکرده اند.

به گزارش روزنامه نگاران، نیروهای روسیه درحال خروج ازمواضعی دراطراف بندر «پوتی» درگرجستان و همچنین از مواضعی درنزدیکی منطقه جدائی خواه آبخازیا هستند.

درهمین حال سرگئی لاوروف وزیرامورخارجه روسیه اتحادیه اروپا را به تحریف قرارداد مربوط به ناظران اتحادیه متهم ساخت وگفت طبق این قرارداد که روزدوشنبه درمسکوامضا گردید، ناظران اتحادیه اروپا باید به مناطقی درنزدیکی آبخازیا واوستیای جنوبی اعزام شوند ونه به داخل این دومنطقه جدائی خواه.

درواشنگتن، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا روسیه را متهم ساخت که کوشش می کند برخلاف قرارداد مربوط به آتش بس، هزاران تن ازنیروهای خود را درگرجستان حفظ کند.

XS
SM
MD
LG