لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۰

پرزيدنت بوش: ما با پیشبرد آزادی، رفاه و توانگری با تروریسم مقابله می کنیم


پرزيدنت بوش: ما با پیشبرد آزادی، رفاه و توانگری با تروریسم مقابله می کنیم
پرزيدنت بوش: ما با پیشبرد آزادی، رفاه و توانگری با تروریسم مقابله می کنیم

هفت سال پیش، روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، زمانی که تروریست ها به ایالات متحده حمله کردند، مرکز تجارت جهانی در نیویورک را درهم کوبیدند، به ساختمان پنتاگون در نزدیکی واشنگتن دی سی آسیب رساندند و یک هواپیمای مسافری را در مزرعه ای در پنسیلوانیا سرنگون کردند، نزدیک به سه هزار مرد، زن و کودک از بیش از ۹۰ کشور کشته شدند.

پرزیدنت بوش گفت از آن روز، آمریکا و متحدانش مبارزه ای جهانی با تروریسم را آغاز کرده اند:
***** تروریسم بر همه ما تاثیر می گذارد. تراژدی، ویرانی، مرگ و اندوه ببار آورده است. ما صدها کودک بی گناه را که در مدرسه ای در روسیه سلاخی شدند دیده ایم. در ترن های مسافری در لندن و مادرید ، و در یک شناور در فیلیپین، ده ها شهروند بقتل رسیدند، و تعداد بیشتری در کازابلانکا، در الجزایر، در مجتمع های مسکونی در عربستان سعودی، در استراحتگاه های شبه جزیره سینا، در شهرهای ازبکستان، و در هتل هایی در اردن و اندونزی به خاک و خون کشیده شدند.

آقای بوش گفت: "ما با پیشبرد آزادی، و رفاه و توانگری بعنوان گزینه هایی در برابر ایدئولوژی های نفرت و سرکوب، با تروریسم مقابله می کنیم."

رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت : " از ۱۱ سپتامبر، ائتلاف ما مدیران و فعالان القاعده، و دهها تروریست دیگر در سراسر جهان را دستگیر کرده یا کشته است. دشمن زیر فشاری دائمی قرار دارد، و ما قصد داریم به اینکار ادامه دهیم."

پرزیدنت بوش یاد آور شد که: از برکت کوششهای ما، اینک تعداد کشورهای حامی تروریسم در جهان، سه کشور از آنچه در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بودند کمتر است. افغانستان و عراق از کشورهای تروریستی به متحدانی در جنگ با تروریسم تبدیل شده اند. لیبی تروریسم را محکوم کرده ، و برنامه های تولید تسلیحات کشتار و انهدام جمعی، و مواد و تجهیزات اتمی خود را رها کرده است.

پرزیدنت بوش در یاد آوری رویدادهای اندوهبار ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ گفت: هفت سال پیش، شهروندان عادی به مقابله با این چالش برخاستند، در دعا و نیایش بیکدیگر پیوستند، و با اقدامات شجاعانه خارق العاده پاسخ دادند، و برخی برای کشوری که عاشق آن بودند از جان خود نیز گذشتند.

او گفت خاطره و یادبود ماندگار آنها باید جهانی امن تر و امیدبخش تر باشد. ما از پس آزمونی که تاریخ بر عهده ما گذاشته است برخواهیم آمد و به پیکار برای رها ساختن جهان از تروریسم و پیشبرد آزادی در سراسر جهان ادامه خواهیم داد.

XS
SM
MD
LG