لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۰

پرزيدنت بوش در کنوانسيون جمهوريخواهان حمايت خود را از جان مک کين اعلام کرد


پرزيدنت جرج بوش رئيس جمهوری آمريکا از طريق ماهواره در سخنرانی امشب خود به نمايندگان شرکت کننده در کنوانسيون ملی جمهوری خواهان گفت که درک جان مک کين از درس های حوادث ١١ سپتامبر و حمايت وی از جنگ در عراق او را آماده ساخته است که رئيس جمهوری بعدی آمريکا باشد.

آقای بوش که از کاخ سفيد سخن ميگفت اظهار داشت که آمريکا بايد به موضع تهاجمی خود ادامه دهد، حملات تروريستی را پيش از آن که روی دهد متوقف سازد و نه اين که به انتظار وقوع حمله ديگری بنشيند.

پرزيدنت بوش گفت آقای مک کين يک «آمريکائی بزرگ» است که «جسارت و بينش» مورد نياز آمريکا را با حضور خود به ارمغان خواهد آورد. آقای بوش مک کين را بخاطر حمايت از افزايش نيروهای آمريکا در عراق، مورد تحسين قرار داد.

سناتور فرد تامپسون کانديدای پيشين رياست جمهوری آمريکا، سناتور جوزف ليبرمن و خانم لورا بوش از ديگر سخنرانان امشب کنوانسيون بودند.

آقای تامپسون از خدمات سياسی و نظامی طولانی مک کين ستايش کرد و درباره شکنجه شدن وی بعنوان زندانی جنگی در ويتنام به مدت پنج سال و نيم سخن گفت و اضافه کرد که اگر استخوانهايش را شکستند ولی روحيه اش را نتوانستند بشکنند. وی گفت مک کين شخصيتی است که کشور به آن نياز دارد.

سناتور ليبرمن که از حزب دموکرات به مستقل تغيير موضع داده است گفت که حضور او در همايش حزب جمهوريخواه به اين خاطر است که کشور مهم تر است تا حزب سياسی و آقای مک کين بهترين انتخاب برای پيش بردن آمريکا ميباشد.

کنوانسيون، دومين شب برگزاری خود را به آقای مک کين اختصاص داد که روز اول را به جای شرکت در اجلاس به رسيدگی به توفان دريائی اختصاص داد. پرزيدنت بوش حضور روز دوشنبه خود را در کنوانسيون لغو کرد تا واکنش دولت فدرال را به توفان زير نظر قرار دهد.

XS
SM
MD
LG