لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۴

سناتور مک کين و سناتور اوباما همچنان با اندک تفاوتی در روياروئی انتخاباتی خود قرار گرفته اند


در حالی که تنها حدود ۹ هفته به برگزاری انتخابات رياست جمهوری آمريکا باقی مانده است، آخرين نظر سنجی شبکه خبری تلويزيونی سی ان ان حکايت از آن دارد که سناتور اوباما پنج در صد بر سناتور مک کين پيشی دارد.

اين نظر سنجی که بر پايه نظر سنجيهای سراسری ۳ مؤسسه انجام شده است؛ پنج روز پس از پذيرش نامزدی حزب دموکرات برای رياست جمهوری آمريکا از سوی سناتور اوباما و سه روز پس از آن بود که سناتور مک کين خانم پالين را برای معاونت خود در برگه انتخاباتی اش معرفی کرد.

در نظر سنجی قبلی شبکه خبری تلويزيونی سی ان ان که يک روز پيش از برگزاری کنوانسيون حزب دموکرات در روز بيست و چهارم ماه گذشته ميلادي، ماه اوت، انجام شد؛ سناتور اوباما چهار در صد بر سناتور مک کين پيشی داشت. همين شبکه خبری بر اين عقيده است که ورود غير منتظره خانم پالين به صحنه هر گونه جهشی را که سناتور اوباما پس از برگزاری حزب دموکرات بنا بر سنت انتخاباتی بايد بدست ميآورد، تحت تاًثير قرار داده است.

در حال حاضر آمار و ارقام نشان ميدهد که اين دو نامزد رياست جمهوری آمريکا برای ورود به کاخ سفيد بسيار به هم نزديک بوده و بنظر نميرسد که تا روزهای آخر نيز در آن تغيير عمده ای ايجاد شود.

سه مؤسسه نظرسنجی که آخرين نظرسنحی سراسری را انجام داده اند؛ عبارتند از مؤسسه گالوپ، شرکت پژوهش در عقايد سی ان ان و شبکه سراسری تلويزيونی سی بی اس.

XS
SM
MD
LG