لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۳

توفان گوستاو در برنامه کنوانسيون حزب جمهوريخواه تغييراتی بوجود آورد


توفان گوستاو نامزد انتخاباتی حزب جمهوری خواه آمريکا، جان مک کين، را بر آن داشت تا در برنامه کنوانسيون حزب جمهوريخواه تغييراتی داده و از دامنه آن بکاهد.

به گفته مقامات حزب جمهوريخواه آمريکا کنوانسيون که برای اين هفته تدارک ديده شده بود طبق برنامه امروز (دوشنبه) برگزار خواهد شد، ليکن برنامه آن از هفت ساعت به دو و نيم ساعت تقليل پيدا کرده است. سناتور مک کين در اين رابطه گفت، مناسبت ندارد در شرايطی که بسياری از آمريکائيان در معرض تهديد های توفان قرار دارند کنوانسيون حالت جشن و سرور داشته باشد.

کنوانسيون حزب جمهوريخواه امسال در شهر سنت پُل، در ايالت شمالی مينه سوتا، برگزار خواهد شد. مقامات حزب جمهوريخواه می گويند تصميمات درباره چگونگی پيشبرد فعاليت های هر روز را همان روز اتخاذ خواهند کرد.

پرزيدنت بوش گفته است در کنوانسيون شرکت نخواهد کرد تا بتواند بر فعاليت های امدادی ادارات دولتی نظارت کامل داشته باشد. سه سال پيش در جريان توفان کاترينا پرزيدنت بوش بخاطر عکس العمل آهسته دولت مورد انتقادات شديدی قرار گرفت. در آن زمان و تا مدتها منتقدان گفتند وی به جای سرکشی به اقدامات امدادی، به صرف کيک تولد مک کين پرداخته و پيش از تمرکز کردن بر توفان کاترينا به امور ديگری مشغول بود.

در جريان کمپين ديروز، سناتور مک کين و شريک انتخاباتی اش، فسارا پالين، فرماندار ايالت آلاسکا، به ايالت جنوبی می سی سی پی در خليج مکزيک رفتند تا اقدامات پيشگيرانع امدادی برای مقابله با آثار توفان را مرور کنند.

نامزد حزب دمکرات در انتخابات رياست جمهوری آمريکا، باراک اوباما، گفت هوادارانش را به منظور کمک رسانی به قربانيان توفان به حرکت در خواهد آورد.

XS
SM
MD
LG