لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۶

کنوانسيون حزب جمهوريخواه امروز دوشنبه گشايش خواهد يافت


سناتور جان مک کين، کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه تغييرات عمده ای را در برنامه کنوانسيون ملی حزب بخاطر احتمال وقوع يک فاجعه بر اثر اصابت توفان دريائی گوستاو به مناطق ساحلی آمريکا، اعلام کرده است.

مقامات حزب جمهوريخواه روز يکشنبه اعلام کردند که همايش ملی حزب امروز، دوشنبه، طبق برنامه گشايش خواهد يافت اما با برنامه ای تقليل يافته که پيش از خاتمه روز تنها به امور مربوط به کارهای اداری لازم، رسيدگی خواهد شد. آقای مک کين ميگويد ظاهر شدن شاد، و ابراز شادمانی در کنوانسيون ملی اين حزب، در شرايطی که توفان دريائی خطرناک گوستاو به آمريکا ميرسد، عملی نا شايست است.

مک کين روز يکشنبه در مصاحبه ای از پيش ضبط شده با شبکه تلويزيونی فاکس گفت حزب او راههای مختلفی را بررسی ميکند تا ضمن برگزاری کنوانسيون که در شهر سنت پال در ايالت مينه سوتا برگزار ميشود، برای واکنش در مقابل احتمال اصابت گوستاو به مناطق ساحلی آمريکا نيز آماده باشد. آقای مک کين گفت اوضاع را روز به روز ارزيابی خواهد کرد.

در همين حال کاخ سفيد نيز ميگويد پرزيدنت بوش امروز، دوشنبه، راهی شرکت در کنوانسيون نخواهد شد تا بتواند بر اقدامات دولت فدرال برای مقابله با عواقب اين توفان نظارت کند.

روز يکشنبه کمپين انتخاباتی باراک اوباما نامزد حزب دموکرات در رابطه بر روی موضوعات اقتصادی متمرکز بود. آقای اوباما در عين حال گفت که هواداران خود را برای کمک به قربانيان توفان دريائی بسيج خواهد کرد.

آقای مک کين به همراه خانم سارا پالين فرماندار آلاسکا که گزينه وی برای مقام معاونت رياست جمهوری است جهت بررسی تدارکات مقابله با توفان دريائی گوستاو به ايالت می سی سيی پی سفر کرده اند.

XS
SM
MD
LG