لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۳

اوباما: جامعه بين المللی با تحريم شديدتر ايران جلوی حمله اسرائيل را بگيرد


باراک اوباما کانديدای حزب دمکرات برای انتخابات رياست جمهوری آمريکا می گويد جامعه بين المللی بايد با همکاری يکديگر قابليت های اتمی بحث انگيز ايران را مهار کند تا اسرائيل احساس خطر نکند.

سناتور اوباما ديروز(دوشنبه) در يک توقف انتخاباتی در ايالت آيوا اظهار داشت اگر به رياست جمهوری انتخاب شود فشارهای ديپلماتيک را بر جمهوری اسلامی، به علت برنامه اتمی ايکه تهران دنبال می کند، افزايش خواهد داد.

اسرائيل، ايالات متحده و متحدانش جمهوری اسلامی را به تلاش در جهت توليد بمب اتم متهم کرده اند. تهران در پاسخ گفته است برنامه اتمی را صرفا برای مصارف صلح جويانه به راه انداخته است.

اسرائيل گفته است اگر جمهوری اسلامی به بمب اتمی مسلح شود می تواند موجوديت کشور اسرائيل را به خطر اندازد. نيروی هوايی اسرائيل در ماه ژوئن گذشته دست به يک سری مانورهای وسيعی زد که توسط بسياری از ناظران و کارشناسان به عنوان تمرينی برای حمله احتمالی عليه تاسيسات ايران تلقی شد.

اوباما خواستار آن شد پيش از آن که اسرائيل، به گفته وی، پشت خود را به ديوار ببيند و احساس کند که راه ديگری درپيش ندارد، تحريم های اقتصادی سختگيرانه تری عليه تهران برقرار گردد. اين سخنان اشاره آشکاری به احتمال حمله نظامی اسرائيل به ايران است.

XS
SM
MD
LG