لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۶

سِد علي خامنه ای بار دیگر از احمدی نژاد پشتِبانی کرد


بنا به گزارش رسانه های دولتی ايران، آيت الله سيد علی خامنه ای، ولی فقيه جمهوری اسلامی، از محمود احمدی نژاد خواست خود را برای يک دوره ديگر چهارساله رياست جمهوری نامزد کند.

اين نخستين بار است که آيت الله خامنه ای از احمدی نژاد، که سال آينده با انتخابات رياست جمهوری روبرو است، بطور علنی چنين حمايت محکمی به عمل می آورد.

خامنه ای روز شنبه با احمدی نژاد و اعضای کابينه وی ديدارکرد و آن ها را به خاطر مقاومت در برابر فشارهای بين المللی برای متوقف ساختن برنامه اتمی ايران مورد تمجيد قرارداد. وی همچنين اعضای کابينه را به خاطر رد عقايد غربی، که بقول وی در دولت قبلی نفوذ کرده بود، ستود.

اين اشاره آشکاری بود به سلف احمدی نژاد، محمد خاتمی، که خواستار روابط نزديکتری با غرب شده بود.

احمدی نژاد در ادامه قدردانی از پشتيبانی خامنه ای گفت، «اميدوارم كلام ايشان در تأييد اقدامات دولت خاتمهاي بر تمام هياهوهايي باشد كه گاه و بيگاه با تخريب سازمانيافته داخلی و خارجی عليه دولت نهم صورت ميگيرد.»

احمدی نژاد به دليل مديريتش در برخورد با تورم بالا و مشکلات ديگر اقتصادی از سوی متحدان محافظه کارش شديدا مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی از اين منتقدان احتمالا رياست جمهوری وی را در انتخابات سال آينده به چالش خواهند گرفت.

احمدی نژاد از حمايت خامنه ای استقبال کرد و گفت تأييد جهت گيری های دولت از سوی رهبر «مدالي درخشان بر سينه مان است و اعضاي هيأت دولت آن را با هيچ امتياز دنيايي عوض نخواهد كرد.»

جمهوری اسلامی خواسته قدرتهای بزرگ مبنی بر تعليق اورانيوم را رد کرده است. تهران می گويد هدف از فعاليت های اتمی اش توليد برق است، در حاليکه واشنگتن و متحدانش شک دارند که جمهوری اسلامی در پی توليد بمب اتمی است.

منتقدان احمدی نژاد می گويند روش اداره مناقشه هسته ای ايران با غرب بی دليل تخاصم آميز شده است. احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ شمسی (۲۰۰۵ ميلادی) با برنامه تقسيم درآمد نفتی بين مردم ندار به رياست جمهوری انتخاب شد.

XS
SM
MD
LG