لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

مک کين انگيزه های اوباما در انتخاب بايدن را به سئوال کشيده است


جان مک کين کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه، انگيزه های باراک اوباما رقيب خود از حزب دمکرات را در انتخاب جو بايدن، سناتوری با سابقه طولانی از ايالت دله ور ، به عنوان شريک انتخاباتی اش برای نامزدی معاونت رياست جمهوری آمريکا ، مورد سئوال قرار داده است.

ستاد انتخاباتی مک کين در تبليغی تلويزيونی که امروز، يکشنبه پخش کرد می پرسد چرا اوباما سناتور هيلاری کلينتون رقيب اصلی اش در مبارزات مقدماتی را برای نامزدی معاونت رياست جمهوری کنار گذاشت.

اين تبليغ حاوی بخش هائی از سخنان کلينتون در انتقاد از اوباما در کشاندن مبارزات انتخاباتی به سطح مبارزاتی است که آنها را مبارزاتی منفی توصيف ميکند. تبليع ميگويد اوباما کلينتون را بدان جهت پشت سر گذاشت که وی نقايص اش را در جريان مبارزات گوشزد ميکرد.

اما سناتور کلينتون روز شنبه از مشارکت انتخاباتی اوباما و بايدن حمايت کرد و از بايدن به عنوان رهبری قوی و با تجربه ای استثنائی ياد کرد که خود را وقف خدمت به مردم کرده است.

اوباما بايدن را در نخستين حضور مشترک شان در يک ميتينگ انتخاباتی، در اسپرينگ فيلدز در ايالت ايلينوِی که خود از آنجا به سناتوری انتخاب شده است، به حاميانش معرفی کرد، .

بايدن در سخنرانی اش بلافاصله حمله عليه مک کين را شروع کرد. بايدن بارها مک کين را به رئيس جمهوری هم حزب اش، پرزيدنت بوش ارتباط داد و گفت ملت نمی تواند، اگر مک کين برنده شود، چهار سال ديگر سياست هائی مشابه را تحمل کند،.

ستاد انتخاباتی مک کين با پخش يک تبليغ تلويزيونی حاوی بخش هائی از سخنان بايدن واکنش نشان داد که ميگويد اوباما آماده احراز مقام رياست جمهوری نيست.

مک کين ممکن است شريک انتخاباتی اش برای نامزدی معاونت رياست جمهوری را روز بيست و نهم اوت ، سه روز مانده به تشکيل کنوانسيون ملی حزب جمهوريخواه ، معرفی کند.

کنوانسيون ملی حزب دمکرات فردا، دوشنبه در شهر دنور در ايالت کلورادو برای اعلام رسمی اوباما به عنوان کانديدای رياست جمهوری و بايدن به عنوان کانديدای معاونت رياست جمهوری آغاز به کار ميکند.

XS
SM
MD
LG