لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۴

مايکل فلپس پيروزترين ورزشکار تاريخ المپيک ششمين مدال طلای پکن را کسب کرد


ستاره ی ورزش آمريکا- مايکل فلپس با کسب ششمين مدال طلای پکن و در مجموع دوازدهمين طلای خود طی دو دوره ی المپيک پيروزترين و موفقترين ورزشکار تاريخ المپيک شد.

تا اين لحظه (ساعت ١٢ و ٣٠ دقيقه بعد از ظهر روز جمعه ١٥ آگوست در پکن) چين با ٢٢ مدال طلا ومجموع ٣٥ مدال مختلف در صدر جدول رده بندی مدالها قرار دارد وآمريکا با ١٣ مدال طلا و مجموع ٤١مدال در رده دوم است. البته- مدالهای طلای تيم شنای آمريکا و مايکل فلپس - همچنان خبرسازترين - رويداد المپيک است.

درخشش بی نظير مايکل فلپس- در رقابتهای شنای المپيک- مورد توجه مقامات کميته بين المللی المپيک نيز قرار گرفته و ژاگ روگ با ستايش وی و تلاش و نمايشِ درخشان اين ورزشکار آمريکايی – از فلپس بعنوان اسطوره ی ايندوره المپيک نام برد.

ژاگ روگ در اظهار نظری جالب – گفت- زماني- جِس اونز- پاوو نورمی و کارل لوئيس را داشتيد و حال- فلپس را داريد و اين يک نياز المپيک است و بدون اين ستارگان و قهرمانان المپيک معنای خود را نخواهد داشت.

گفتنی است- در ادامه مسابقات شنای المپيک پکن- لی زيگ از چين مدال طلای المپيک را در رشته شنای دويست متر زنان از ان خود کرد.

زيگ همچنين با ثبت زمان دو دقيقه و چهار ثانيه و هجده صدم ثانيه رکورد جهانی را نيز شکست. ليويانگ از چين نيز صاحب مدال نقره شد و شيپر استراليايی مدال برنز گرفت.

در رشته شنای امدادی چهار در دويست متر آزاد زنان نيز تيم استراليا صاحب مدال طلا شد و رکورد جهان را نيز شکست و تيم چين مدال نقره گرفت و تيم امريکا صاحب مدال برنز شد. در ادامه رقابت آمريکا و چين برای کسب مدالهای بيشتر- تيم مردان چين هم صاحب مدال طلای المپيک در رشته شيرجه شد.

تيم چين با ثبت چهارصد و شصت و نه و هشت دهم امتياز صاحب مدال طلا شد و پس از آن تيم روسيه با چهارصد و بيست و يک و نود و هشت صدم امتياز دوم شد و تيم اوکراين با ثبت چهارصد و پانزده و پنج صدم امتياز صاحب مدال برنز شد.


XS
SM
MD
LG