لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

شمال عراق صحنه انفجارهای مرگبار در حملات بمبی با اتوموبيل بود


مقامات آمريکائی و عراقی از کشته شدن دست کم چهار نفر و مجروح شدن بيست و هشت نفر ديگر در حملات انفجاری با اتوموبيل در شمال عراق خبر ميدهند.

پليس ميگويد بمبی که امروز، چهارشنبه، در يک اتوموبيل پارک شده در شهرکی در جنوب موصل منفجر شد، دو غير نظامی را کشت. دست کم نه نفر ديگر نيز در اين انفجار مجروح شدند.

پليس همچنين ميگويد يک بمب گذار امروز اتوموبيلی مملو از مواد منفجره را در کنار يک کاروان حامل شهردار شهر ال مطلق در نزديکی کرکوک نفت خيز منفجر کرد. در اين انفجار شهردار و سه محافظ وی مجروح شدند.

پليس ميگويد يک بمب گذار انتحاری ديگر با منفجر کردن اتوموبيل در کنار يک واحد گشتی ارتش عراق در موصل يک سرباز عراقی و يک غير نظامی را کشت، و دست کم پانزده نفر ديگر را مجروح کرد.

در بغداد، ارتش آمريکا از کشته شدن يک سرباز آمريکائی در انفجار يک بمب جاده ای و نيز کشته شدن يک مترجم عراقی خبر داد. ارتش ميگويد بمب هنگامی منفجر شد که اتوموبيل حامل اين دو از غرب بغداد می گذشت.

در همين حال مقامات کرد ميگويند دولت عراق خواستار فراخوانی نيروهای نظامی کرد از يک منطقه خارج از خودمختاری کردستان در شمال عراق شده است. وی گفت مقامات کرد با فراخوانی نيروها از منطقه کردنشين شرق دياله موافقت نکرده اند. يک تيپ از نيروهای کرد حفاظت از بخش هائی از دياله را عهده دار است، هرچند که اين استان جزو منطقه خودمختار کردستان نيست.

XS
SM
MD
LG