لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۹

پرزيدنت بوش: آمريکا و چين عليرغم اختلافات قادر به همکاری هستند


جرج بوش رئيس جمهوری آمريکا گفت گرچه بين آمريکا و چين اختلافاتی وجود دارد با اين حال دو کشور قادر به همکاری با يکديگر هستند.

پرزيدنت بوش امروز، دوشنبه، در يک مصاحبه با شبکه تلويزيونی ان بی سی گفت برای وی مهم بود که در بازی های المپيک پکن شرکت کند تا احترام خود را برای مردم چين، نشان دهد.

آقای بوش به مصاحبه گر گفت با او هم عقيده است که چين يک رژيم استبدادی است با اين وجود رؤسای رئيس جمهور آينده آمريکا بايستی به سرعت با چين روابطی را که ضامن همکاری دو کشور و در عين حال مناسباتی صريح باشد، شکل دهند.

پرزيدننت بوش گفت نگرانی های آمريکا درباره تبت، سودان، برمه، ايران، و کره شمالی را در گفت و گوهای روز يکشنبه خود با پرزيدنت هوجينتائو، مطرح کرده است.

آقای بوش آخرين ساعات سفر خود به پکن را با تماشای مسابقات شنا و بسکتبال، سپری خواهد کرد. قرار است رئيس جمهوری امريکا بعدا از ظهر امروز، دوشنبه، به واشنگتن بازگردد.

در خبری ديگر رئيس جمهوری چين روز شنبه نسبت به حادثه کشته شدن دو تن از بستگان مربی تيم واليبال داخل سالن آمريکا به دست يک مرد ۴۷ ساله چينی بنام تانگ يونگ مينگ که خود نيز متعاقباً خودکشی کرد، اظهار تأسف نمود و قول داد در مورد اين رويداد تحقيقات کامل انجام شود.

XS
SM
MD
LG