لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۷

رهبران کشورهای عضو اتحادیه سارک نسبت به وجود تروریسم در منطقه ابراز نگرانی کردند


رهبران کشورهای عضو اتحادیه همکاری های منطقه ای آسیای جنوبی، سارک، امروز شنبه در آغاز اجلاس سالانه این اتحادیه نسبت به وجود تروریسم در منطقه ابراز نگرانی کردند.

آنها که در کلمبو، پایتخت سری لانکا، گرد آمده اند قرار است درباره تجارت، فقر زدائی، امنیت غذائی و کاستی های انرژی بحث کنند.

مساله حملات تروریستی در راس دستور مذاکرات قرار دارد ، و رهبران در واژه هایی مبهم عهد کردند برای مقابله با خشونت با یکدیگر همکاری کنند.

نخست وزیر پاکستان و رییس جمهوری افغانستان گفتند کشورها باید برای نبرد با تروریسم به یکدیگر بپیوندند.

انتظار می رود کشورهای عضو سارک (افغانستان، بنگلادش، بوتان، هند، مالدیو، نپال، پاکستان و سری لانکا) روز یکشنبه توافقنامه همکاری دو جانبه برای تقسیم اطلاعات مربوط به تروریسم امضا کنند.

امروز همچنین نخست وزیران هند و پاکستان در حاشیه اجلاس رهبران ملاقات کردند و درباره افزایش تنش که روند صلح بین دو همسایه را تهدید می کند به تبادل نظر پرداختند.

زدوخورد بر سر مرز مورد اختلاف کشمیر و بمب گذاری در سفارت هند در کابل در ماه گذشته، که ۴۱ تن را کشت، مناسبات اسلام آباد و دهلی نو را متشنج ساخته است.

هند، سازمان اطلاعات و امنیت پاکستان را به دست داشتن در این حمله متهم کرده است، اما اسلام آباد این اتهام را تکذیب می کند.

XS
SM
MD
LG