لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۲

حماس در انتقامجویی از انفجار مرگبار روز جمعه، ده ها نفر از طرفداران فتح را دستگیر کرد


به دنبال انفجار یک بمب که منجر به کشته شدن پنج تن از اعضای حماس و مرگ یک دختر جوان شد، نیروهای امنیتی حماس در نوار غزه ده ها نفر از طرفداران گروه فتح را بازداشت کردند.

درانفجار روز جمعه در نزدیک ساحلی واقع در حومه شهر غزه نوزده نفر نیز زخمی شدند.

هزاران نفر از طرفداران حماس امروز، شنبه، برای تشییع جنازه کشته شدگان انفجار دیروز از خانه های خود خارج شدند. همزمان، خلیل الحایه، رهبر ارشد حماس می گوید رهبران ارشد فتح مسوول انفجار دیروز هستند. برادرزاده الحایه در این انفجار کشته شده و پسر ارشد او نیز زخمی شده است.

خلیل الحایه وعده داده است مسوولان انفجار را به مجازات برساند.

از سوی دیگر گروه فتح با انتشار بیانیه ای هرگونه ئخالت در انفجار مرگبار دیروز را تکذیب کرده است و جنگجویان حماس را مسبب این حادثه دانسته است.

بریگادهای العواده، گروه منتسب به فتح، امروز مسوولیت حمله رابر عهده گرفت. ولی ادعای این گروه را نمی توان به طور مستقل تایید کرد.پس از دوره ای نسبتاً آرام در شهرغزه به دنبال آتش بس ميان اسرائيل و حماس، اين سومين انفجاری بود که روز جمعه روی می داد.

پيشتر، وقوع انفجاری در برابر يک کافه رستوران يک رهگذر را از پای در آورده و دست کم سه نفر را مجروح ساخته بود. چند دقيقه بعد انفجار ديگری در برابر خانه يک سياستمدار حماس روی داد که کسی را مجروح نساخت.

XS
SM
MD
LG