لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۸

اوباما ميگويد چاره مشکلات آمريکا در همکاری با متحدين اش در خارج است


باراک اوباما متقاضی رياست جمهوری آمريکا از سفربين المللی اخير خود دفاع کرده است و ميگويد چاره مشکلات آمريکا می تواند در همکاری با متحدانش در خارج از کشور باشد.

اوباما اين نظر را، امروز، شنبه، پس از ملاقاتی دوساعته با گوردون براون نخست وزير بريتانيا در لندن ارائه داد. اوباما گفت وی و آقای براون در مورد تحکيم مناسبات ، بخصوص در زمينه هائی که با منافع مشترک دو کشور ارتباط دارد، نظيرتغييرات جوی ناشی از گرم شدن کره زمين و مبارزه با تروريسم بين المللی، تبادل نظر کردند.

اوباما، امروز پيشتر با تونی بلر رهبر پيشين بريتانيا صبحانه خورده بود. ملاقات با ديويد کامرون رهبر حزب محافظه کار اپوزيسيون در بريتانيا، که نظر سنجی ها از بالا رفتن وجهه عمومی حزب او حکايت دارد، برنامه بعدی اوباما در سفر لندن است.

اوباما در آخرين مرحله ديدار از خاورميانه و اروپا، که با هدف تاکيد بر سياست خارجی اش پيشاپيش انتخابات نوامبر انجام گرفت، به لندن رفت.

اوباما روز جمعه در پاريس با نيکلا سارکوزی رئيس جمهوری فرانسه ملاقات کرد. جنگ های عراق و افغانستان و برنامه اتمی جمهوری اسلامی ايران در کانون مذاکرات اين دو بود.

اوباما پيش از سفر به اروپا، که سخنرانی اش در برلن، پايتخت آلمان هزاران نفر را به خود جلب کرد، از افغانستان، عراق و خاورميانه ديدن کرده بود.

.

XS
SM
MD
LG