لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۸

فرمانده نيروی زمينی اسرائيل گفت ديپلماسی با جمهوری اسلامی ارجحيت دارد


يکی از اعضای ارشد نيروهای نظامی اسرائيل می گويد «شکی نيست» که ديپلماسی برای جلوگيری از دستيابی جمهوری اسلامی به بمب اتم بر هر شيوه ديگری ترجيح دارد.

ژنرال گبی اشکنازی، فرمانده کل نيروی زمينی اسرائيل، که هم اکنون برای ملاقات با مقامات ارشد نظامی و ديپلماتيک در واشنگتن بسر می برد، همچنين ابراز داشت که اسرائيل و ايالات متحده آمريکا می دانند که بايد برای «هرنوع گزينه ای» آماده بود.

ژنرال اشکنازی ديروز (چهارشنبه) با مقامات وزارت امور خارجه آمريکا و ديک چينی، معاون رياست جمهوری آمريکا، ديدار و گفتگو کرد. وی قرار است امروز با آميرال مايک مولن، رئيس ستاد مشترک ارتش آمريکا، ملاقات کند.

در اوايل ماه جاری جمهوری اسلامی تهديد کرده بود در صورتی که تاسيسات اتمی ايران مورد حمله قرار گيرد، عليه اسرائيل و 32 پايگاه نظامی آمريکا در خاورميانه دست به تلافی جويی خواهد زد.

ماه گذشته نيروی هوايی اسرائيل مانورهای گسترده ای را به انجام رسانيد که به عقيده ناظران تمرينی بود برای يک حمله احتمالی عليه تاسيسات اتمی ايران.

به گفته مقامات مذاکره کنندگان جمهوری اسلامی تاکنون از دادن پاسخ شفافی به بسته پيشنهادی مشوق های غرب به تهران در ازای تعليق غنی سازی اورانيوم طفره رفته اند.

XS
SM
MD
LG